Na wiosnę każda z nas chce wyglądać świeżo, pięknie i młodo. tymczasem silny mróz, ogrzewane pomieszczenia oraz brak słońca zimą mogą wysuszać naszą skórę dlatego po zimie zazwyczaj nie wygląda ona zbyt dobrze. Dlatego, aby cieszyć się zniewalającym wyglądam wiosną,warto zafundować cerze regenerację i odnowę. Jak? To proste!
Wiosenna odnowa – co potrzeba cerze?
Wczesna wiosna to najlepszy czas na zabiegi związane z odnowa skóry, takie które zwalczają przebarwienia i odnawiają naskórek nie musisz ich wykonywać w gabinecie kosmetyczny, Przeprowadź pełną odnowę swojej skóry w domowym zaciszu. Wypróbuj złuszczanie naskórka, odnowę, rewitalizację dzięki peelingom i kwasom.
Dzięki nim odsłonisz piękną i zdrową skórę. Przebarwienia o podłożu hormonalnym i posłoneczne znikną, jeśli sięgniesz po odpowiednie kosmetyki, które nazywane są często domową mikrodermabrazja. Po takim zabiegu należy pamiętać, by przed wyjściem z domu stosować kremy z wysokim filtrem.
Wiosenna odnowa skóry – oczyszczanie
Żeby cera była gładsza, miała wyrównany kolor, była zrewitalizowana i wygładzona, wykonaj peeling twarzy. Do cery normalnej, łojotokowej i mieszanej najlepszy będzie peeling do twarzy z substancjami gruboziarnistymi. Po oczyszczeniu twarzy zawsze sięgaj po tonik, który by uspokoić cerę i nadać jej prawidłowy odczyn pH.
Dla cery suchej i wrażliwej zastosuj peeling enzymatyczny: nie wymaga pocierania, jest delikatny dla skóry a jednocześnie zapewnia doskonały efekt odnowy naskórka. Peeling enzymatyczny rozluźnia i rozpuszcza komórki naskórka.
Dla cery normalnej lub suchej idealne będą kosmetyki zawierające miękkie, syntetyczne drobiny np.: zmielone siemię lniane i otręby pszenne zmieszane z wodą.
Wiosenna odnowa skóry – nawilżanie, odżywianie
Po złuszczeniu skóry warto jej dostarczyć składników odżywczych a także nawilżyć i zabezpieczyć przed TEWL (przeznaskórkowa utrata wody). Dlatego warto zaopatrzyć się w dobrej jakości rewitalizujące serum do twarzy o właściwościach odżywczych, rewitalizujących i nawilżających skórę (idealny będzie aloes lub kwas hialuronowy). N anoc zapewnij cerze coś ekstra – wybierz mocniejsza pielęgnację np za pomocą retinolu lub kwasami kosmetycznymi o działaniu złuszczającym i rewitalizującym .Kwasy i retinol są idealne na noc, pamiętaj też by stosować je pod ochrony, odżywczy i delikatny krem do twarzy na noc.
Dobrze, jeśli raz w tygodniu zafundujesz cerze bogatą w składniki aktywne maseczkę na twarz, np.: nawilżającą, kolagenową, liftingującą czy rozgrzewającą, dostosowaną do rodzaju cery i jej potrzeb. jeśli nie masz w domu drogeryjnej maski – wykorzystaj moc naturalnych składników: mieszaj ze sobą jogurt, jajko, miód, rozgniecionego banana, starty ogórek oraz naturalne olejki (jednym z najlepszych, idealnym do każdej cery jest olej arganowy – szukaj tłoczonego na zimno, nierafinowanego, certyfikowanego, bo to wyznaczniki jego jakości
Domowy tonik do twarzy
Po zdjęciu maseczki zastosuj tonik do twarzy aby ją uspokoić i przywrócić odpowiednie pH. jeśli chcesz, możesz sama wykonać tonik do twarzy – wystarczy, że wykorzystasz sok z aloesu lub ziołowe napary. W pielęgnacji skóry doskonale sprawdza się rumianek, pokrzywa, biała lub zielona herbata. Zaparz zioła i przelej odcedzone do buteleczki. Po kilku dniach tonik ziołowy należy zaparzyć na nowo, ponieważ tego typu produkty szybko jełczeją.
Warto też podarować skórze dobrej jakości krem z witaminami – będzie doskonałym uzupełnieniem dla serum. Pamiętaj również o delikatnej skórze okolic oczu. Wybierz serum pod oczy, które możesz stosować pod delikatny krem lub olejek czy masło kosmetyczne (kawowe jest hitem do pielęgnacji skóry pod oczami).
Aby nawilżyć skórę, warto też pić dużo płynów, zdrowo się odżywiać, ograniczyć spożywanie słodyczy, cukru i soli, oraz zadbać o to, by dieta obfitowała w dużą ilość świeżych owoców i warzyw.
Pamiętaj, że zdrowy tryb życia, dobry i odpowiednio długi sen, dobre samopoczucie i chwile relaksu oraz aktywność fizyczna mają duży wpływ na stan skóry. Nie bez wpływu są też kosmetyki do makijażu, dlatego w miarę możliwości stosuj te o przemyślanym, naturalnym składzie, np. mineralne. Wiosną cera chętnie powita też kremy BB i lekkie podkłady ze składnikami pielęgnującymi
Ponieważ wiosną słońce daje w kość, stosuj też kremy z filtrami UVA i UVB (minimum SPF 20). Po zimie skóra potrzebuje więcej troski. Jeśli przeprowadzisz odpowiednią pielęgnację skóry twarzy, wiosną cera odwdzięczy Ci się promiennym wyglądem.