Odmładzający zabieg na twarz. Na czym polega Thermage?
by VIERGE

thermage.jpg

Z wiekiem skóra traci elastyczność, a z czasem wiotczeje. Na szczęście, proces jej starzenia można zatrzymać. W tym celu nie musisz korzystać z usług chirurga plastycznego; wystarczy oddać się w ręce kosmetyczki. Jednym ze skuteczniejszych sposobów walki ze zmarszczkami jest zabieg Thermage. Na czym polega, jakie daje efekty i dla kogo jest przeznaczony?

Na czym polega zabieg Thermage?

Thermage to bezinwazyjny zabieg, który ma na celu ujędrnienie i odmłodzenie skóry ciała lub twarzy za pomocą fal radiowych o bardzo wysokiej częstotliwości. Fale podgrzewają głębokie warstwy skóry do bardzo wysokiej temperatury, która rozrywa wiązania w strukturach kolagenu, a w efekcie pobudza włókna do wzmożonej regeneracji.

Zabieg Thermage – efekty

Zabieg Thermage może być wykorzystywany na różnych częściach ciała. Można go wykonać na całej twarzy w celu wygładzenia zmarszczek oraz poprawienia owalu twarzy i elastyczności skóry. Thermage znalazł zastosowanie także w przypadku korekty skóry przy oczach; taki zabieg zapobiega opadaniu powiek, podnosi brwi, wygładza kurze łapki i niweluje worki pod oczami. Sprawdzi się również przy obwisłej skórze szyi i podbródka. Ponadto Thermage można przeprowadzać na nogach, pośladkach, brzuchu, łokciach i ramionach, które w efekcie staną się jędrniejsze i gęstsze oraz zostaną pozbawione zmarszczek i cellulitu. Na zabieg mogą zdecydować się także osoby, które straciły dużo kilogramów po ciąży lub na skutek odchudzania.

Efekty Thermage utrzymują się przez kilka lat, dlatego zabiegu nie trzeba powtarzać. Pierwsze rezultaty można zauważyć od razu po zabiegu, a efekt docelowy jest widoczny po 2-6 miesiącach, kiedy organizm odbuduje struktury kolagenowe w skórze.

Kto może korzystać z zabiegów Thermage?

Thermage jest dedykowany osobom w wieku 35-60 lat, które zauważyły u siebie zwiotczałą skórę, zmarszczki lub cellulit. Chociaż zabieg jest mało inwazyjny, nie może być stosowany bez żadnych ograniczeń. Przeciwwskazaniem do jego wykonania jest skóra zniszczona opalaniem, a także ciąża i laktacja, choroby nowotworowe i autoimmunologiczne, przyjmowanie sterydów oraz posiadanie rozrusznika lub innych stymulatorów.