Kosmetyki i zabiegi medycyny estetycznej przestały być domeną kobiet. Współcześni mężczyźni coraz chętniej korzystają z możliwości, jakie oferują profesjonalne zabiegi kosmetyczne. Poniżej przedstawiamy te, po które mężczyźni sięgają najchętniej.
Botoks
Botoks umożliwia wygładzenie zmarszczek mimicznych. Jego działanie ma na celu blokowanie połączeń nerwowo-mięśniowych w tkankach, co powoduje rozluźnienie mięśni mimicznych i zniwelowanie zmarszczek. Botoks sprawdzi się w przypadku wygładzenia zmarszczek pomiędzy brwiami, poprzecznych czoła i wokół oczu. Zabieg trwa kilka minut i polega na wstrzyknięciu preparatu w określone mięśnie twarzy. Botoks nie wymaga znieczulenia ani rekonwalescencji. W efekcie, po około 3 tygodniach, twarz odzyskuje pogodny wygląd. Zabieg z użyciem botoksu znalazł zastosowanie także w przypadku leczenia nadmiernej potliwości.
Lipoliza
Lipoliza polega na wstrzykiwaniu w tkankę tłuszczową lecytyny, która powoduje jej trwałe uszkodzenie. Celem zabiegu jest nieinwazyjne rozpuszczenie tkanki tłuszczowej wewnątrz ciała. Lipoliza ma szerokie spectrum działania: umożliwia pozbycie się drugiego podbródka, nadmiaru tłuszczu na kolanach, „byczego” karku, pulchnych policzków, worków pod oczami i cellulitu. Efekty są zauważalne po kilku zabiegach, dlatego zaleca się serię 4 spotkań w odstępach co 4-6 tygodni.
Kwas hialuronowy
Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym to jeden z najpopularniejszych zabiegów odmładzających. Umożliwia wygładzenie powierzchniowych i średnich zmarszczek. Zastrzyki z kwasu hialuronowego o większej gęstości pozwalają zwiększyć objętość różnych części twarzy. To istotne, ponieważ niektórzy mężczyźni po 50. roku życia tracą tkankę tłuszczową w okolicach policzków. W konsekwencji skóra zaczyna opadać, co nadaje twarzy smutny wygląd.
Zabieg wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym polega na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego w określone punkty na skórze, co poprawia jędrność skóry i jej sprężystość oraz niweluje widoczne oznaki starzenia. Efekty utrzymują się przez 6-12 miesięcy, po czym kwas ulega naturalnemu wchłonięciu. Zabieg jest nieprzyjemny, dlatego wymaga znieczulenia, i trwa ok. pół godziny. Opuchlizna znika po kilku godzinach lub dniach.