Odpryski, bąbelki powietrza, nierówna płytka paznokcia. Jeżeli i twój manicure hybrydowy wygląda tak samo, to pora coś z tym zrobić. Sprawdź, jak przedłużyć trwałość manicure i na co zwrócić uwagę podczas wizyty w salonie kosmetycznym.
Nieprawidłowo odtłuszczona płytka paznokcia
Pamiętaj, aby przed nałożeniem lakieru, dokładnie odtłuścić płytkę paznokcia. W ten sposób usuniesz wszystkie zanieczyszczenia, w tym resztki tłustych kremów i martwy naskórek. Pamiętaj także o wcześniejszym usunięciu starego lakieru, baz i top coatów. Bardzo ważne jest też odsunięcie skórek, zmatowienie płytek i spiłowanie paznokci. Dopiero po tych zabiegach możesz nałożyć lakier hybrydowy.
Gruba warstwa lakieru
Manicure nie będzie wyglądał ładniej, kiedy nałożysz grubą warstwę lakieru lub kilkukrotnie pomalujesz paznokcie. Im więcej warstw, tym większe prawdopodobieństwo, że lakier odpryśnie. Mogą utworzyć się pęcherzyki powietrza, smugi i plamki. Jak używać lakierów hybrydowych? Do pomalowania paznokci wystarczą dwie bardzo cienkie warstwy produktu. Każdą z nich utwardza się pod lampą UV, a na koniec pokrywa się bezbarwnym top coatem.
Krótki lub długi czas utwardzania lakieru
Jeżeli utwardzasz lakier za krótko, to po jakimś czasie odpryśnie. Utwardzasz lakier hybrydowy zbyt długo? W ten sposób przesuszasz produkt, który wkrótce zacznie pękać. Dlatego tak bardzo ważne jest stosowanie się do zaleceń producentów lamp UV. Paznokcie pod światłem urządzenia należy trzymać przez czas zalecany przez producenta.
Rozdwajające się i łamliwe paznokcie
Jeżeli płytka paznokcia nie jest mocna i prawidłowo odżywiona, to manicure hybrydowy nie utrzyma się na niej długo. Co więcej, wśród wielu dziewczyn panuje przekonanie, że lakiery hybrydowe zespolą połamane paznokcie. Niestety nakładanie kolejnych warstw produktu, a potem usuwanie ich niszczy paznokcie jeszcze bardziej. W takim przypadku warto zastosować proteinową bazę lub na jakiś czas zrezygnować z robienia hybryd.