Maseczka do twarzy to sposób na natychmiastową poprawę stanu skóry. Dobra maseczka jest jak kojący, regenerujący i odżywczy kompres. Potrafi zdziałać cuda i jest doskonałym uzupełnieniem pielęgnacji.
Dlaczego maseczka do twarzy jest ważna?
Te z pań, które regularnie stosują maseczki do twarzy wiedzą, jakim bezcennym źródłem odżywienia dla skóry jest dobra maseczka. Dzięki niej kremy do twarzy działają lepiej, a ponadto dobra maseczka potrafi „zabrać” z naszej twarzy zmęczenie, szarość i wiotkość cery, oraz złagodzi szkodliwe działanie czynników zewnętrznych przyczyniających się do niszczenia i starzenia skóry np. słońca, mrozu, palenia papierosów, suchego powietrza z grzejników lub klimatyzacji.
Miłą wiadomością jest to, że nie trzeba koniecznie pędzić do sklepu w poszukiwaniu dobrej maseczki do twarzy. Te najlepsze z powodzeniem wykonamy we własnym domu, z ogólnie dostępnych składników. Są one po pierwsze ekonomiczne, po drugie skuteczne.
Jak działają maseczki do twarzy?
- Poprawiają napięcie skóry,
- ujędrniają skórę,
- działają złuszczająco i detoksykują,
- odżywiają komórki i pobudzają krążenie w naczyniach krwionośnych,
- rozjaśniają skórę, absorbując nadmiar melatoniny,
- regenerują zmęczona, dojrzałą skórę (aktywują warstwy naskórka, które odpowiadają za odnowę),
- rozświetlają i rozjaśniają skórę.
Zanim zrobisz maseczkę
Maseczka do twarzy przyniesie najlepsze rezultaty, jeśli najpierw dokładnie oczyścisz skórę. Dzięki temu będzie ona miała lepszą chłonność i przyswoi więcej składników aktywnych z maski. Peeling enzymatyczny, gommage lub po prostu maska dogłębnie oczyszczająca to pierwszy krok w pielęgnacji skóry.
Najlepsze domowe maseczki do twarzy [DIY]
1. Biała maska z aspiryny na przebarwienia i zaskórniki
Aspiryna i polopiryna zawierają kwas acetylosalicylowy, który lekko wysusza i oczyszcza skórę. Pomaga pozbyć się zaskórników, krostek i delikatnie rozjaśnia oraz wybiela skórę. Białą maska z aspiryny jest porównywana do łagodnego zabiegu kwasami w gabinecie kosmetycznym. Najlepiej sprawdza się na skórze mieszanej i tłustej. Pomaga ona pozbyć się powierzchniowych zanieczyszczeń z naskórka i delikatnie osusza zmiany trądzikowe, a także leczy blizny i ślady po krostkach.
Biała maska z aspiryny – składniki
- 4 – 7 pastylki aspiryny lub polopiryny,
- mała łyżeczka wody,
- mała łyżeczka jogurtu naturalnego (najlepiej bio).
Tabletki zalej odrobiną wody, aby stał się napęczniałe i miękkie i aby dały się łatwo rozkruszyć. Do tabletek dodaj jogurt i wymieszaj wszystko na papkę. Powstałą pastę nałóż na twarz i trzymaj przez kwadrans. Zmyj maskę letnią wodą i przemyj twarz tonikiem.
2. Czarna maska z węglem aktywnym – nieskazitelna cera
Węgiel aktywny to wspaniały detoks dla skóry. Jego cząsteczki wyłapują toksyny, zarazki i bakterie oraz wolne rodniki i łączą ze swymi cząstkami, aby następnie „wyprowadzić” je z organizmu. Maska oczyszcza, wygładza i odświeża cerę, pomaga pozbyć się zaskórników, rozjaśnia skórę, przyspiesza gojenie ran i zmian skórnych, działa antybakteryjni, zwęza pory.
Czarna maska z węglem aktywnym składniki
- 4-5 kapsułek węgla,
- łyżka wody,
- opcjonalnie: łyżka jogurtu.
Węgiel rozkrusz i zmieszaj z wodą. Nałóż na twarz na 20 minut, zmyj letnią wodą. Zamiast wody można użyć jogurtu naturalnego, który zadba o odpowiednie pH skóry,. Inny świetnym dodatkiem do bazowej wersji maseczki jest naturalny, ekologiczny miód. Wówczas oprócz detoksu skóra zyska odżywcze składniki pochodzące z miodu.
3. Złota maska z miodu i żółtka – przeciwzmarszczkowa
Ta maseczka jest doskonała dla skóry pozbawionej blasku, zszarzałej i pozbawionej elastyczności. Warto robić ją rano i wieczorem, przynajmniej raz w tygodniu. Maska odżywia, nadaje skórze ładny koloryt i delikatnie rozjaśnia, dzięki czemu buzia wygląda na wypoczętą.
Złota maska z miodu i żółtka – składniki
- 1 żółtko (najlepiej z eko hodowli),
- 1 łyżka gliceryny,
- 1 łyżka miodu.
Wszystkie składniki połącz, wymieszaj i nakładaj maseczkę na twarz rano i wieczorem. Trzymaj 15 minut, po czym zmyj letnią wodą.