Odmień swoja cerę! Demakijaż olejami [OCM] – jak go zrobić?
by VIERGE

W pierwszej chwili, gdy myślimy o zmywaniu makijażu olejem, czujemy zaskoczenie. Jednak po zastanowieniu – taka metoda (nazwana w skrócie OCM, czyli Oil Cleansing Method) nabiera sensu – nic lepiej nie rozpuści tłustych produktów do makijażu niż inny tłuszcz. Na takiej samej zasadzie działają również mleczka i dwufazowe płyny do demakijażu. OCM wykorzystuje do zmywania twarzy naturalne olejki, które dodatkowo silnie pielęgnują i regenerują skórę. Jaki wpływ na cerę może mieć OCM i jak je prawidłowo wykonać?

 Czym dokładnie jest OCM?

Oil Cleansig Method to metoda demakijażu twarzy, która nie tylko precyzyjnie usuwa z niej wszelkie tłuste kosmetyki, ale również doskonale pielęgnuje skórę. Naturalne oleje są delikatne dla skóry, nie podrażniają jej tak jak inne chemiczne lub syntetyczne kosmeoceutyki, a w dodatku zawierają szereg ważnych d;la skóry składników: witaminy, minerały, NNKT (niezbędne nasycone kwasy tłuszczowe), sterole roślinne, flawonoidy, skwalen, filtr UV.

Naturalne olejki inie tylko dostarczają skórze szeregu niezbędnych składników, ale również równoważą poziom sebum nie zakłócając jej naturalnego płaszcza lipidowego, nie podrażniają i – można by rzec – współpracują ze skórą i dostosowują się do rodzaju cery. Dzięki olejkom zapewniamy skórze pielęgnację na najwyższym poziomie przy jednoczesnym dokładnym oczyszczaniu z resztek makijażu. Czysta skóra, która dostaje najlepszej jakości składniki odżywcze to podstawa pielęgnacji.

OCM – demakijaż olejami – które olejki wybrać?

Do OCM można wykorzystać jeden olejek, lub ich mieszankę. Warto wiedzieć jakie olejki przeznaczone są do konkretnego rodzaju cery i które współgrają z jej sebum. Jakie są najlepsze oleje do demakijażu twarzy?

  • Olejek kokosowy – niekwestionowany król OCM, pasuje do każdego rodzaju cery, doskonale rozpuszcza makijaż i pasuje do każdej cery – od trądzikowej, przez tłustą lub mieszaną aż po suchą, idealny zarówno dla skóry nastolatek, jak i dojrzałej. Ma moc witamin i kwas tłuszczowy, który działa antybakteryjnie, zapewniając skórze oczyszczenie i detoks.
  • Olejek z marakui – idealny dla skóry dojrzałej lub naczynkowej. Ma duzą ilosć witaminy K, która uszczelnia ścianki naczyń krwionośnych i ie dopuszcza do powstawania pajączków na twarzy. Wysokie stężenie witaminy C i E sprawia, ze olejek dba o skórę dojrzałą, rozjaśnia ją i usuwa przebarwienia – w tym również plamy pigmentacyjne, oraz dba o odpowiedni poziom nawilzenia skóry jednocześnie spłycając drobne zmarszczki.
  • Olejek arganowy – to już kultowy kosmetyk do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów. Argan silnie odmładza i jest lekkim olejkiem, który nie działa komedogennie. Dobrze się wchłania i świetnie współgra z każdym rodzajem skóry, zabezpieczając ją przed podrażnieniami. Olejek arganowy jest w stanie spłycić pierwsze zmarszczki.
  • Olejek jojoba – to „magiczny” olejek który – gdy znajdzie się na skórze jest w stanie rozpoznać jej rodzaj: dlatego reguluje poziom sebum na skórze tłustej i jednocześnie uzupełnia jego niedobór przy skórze suchej. Dba o zwiotczałą skórę, dobrze ją napręża i wzmacnia elastyczność. Swoje cenne właściwości zawdzięcza obecności skwalenu – jest on składnikiem naturalnie występującym w ludzkim sebum.
  • Olejek ze słodkich migdałów – idealny dla skóry wrażliwej i atopowej. Łagodzi podrażnienia, tworzy na powierzchni mikroskopijną, okluzyjną warstwę zabezpieczającą skórę przed nieszczącym działaniem czynników zewnętrznych. Pięknie pachnie i doskonale się wchłania.

Demakijaż twarzy olejami – jak zrobić OCM? Poradnik krok po kroku

  1. Zmocz twarz letnią wiodą (należy uważać, żeby nie była zbyt ciepła)
  2. Nałóż odrobinę oleju i rozetrzyj go w dłoniach
  3. Nałóż olejek na twarz i wykonaj delikatny masaż twarzy – dokładnie tak, jak podczas mycia skóry żelem do mycia twarzy. Olejek nadaje się tez do demakijażu oczu, więc możesz do delikatnie rozetrzeć na powiekach – oczy muszą być cały czas zamknięte, aby olejek ie dostał się do rogówki.
  4. Do OCM potrzebna jest specjalna, muślinowa ściereczka (można ją kupić w każdej drogerii). Namocz ściereczkę w letniej wodzie i przyłóż na chwilę do twarzy, a następnie za pomocą tej samej wilgotnej ściereczki zetrzyj delikatnie olejek z twarzy.
  5. Powtórz czynność z nakładaniem olejku jeszcze raz, lub – jeśli używasz wielu kosmetyków do makijażu – nawet dwa razy.
  6. Na koniec opłucz twarz chłodna wodą, a ściereczkę dokładnie upierz w delikatnym płynie do prania lub hypoalergicznym żelu do mycia i zostaw do wyschnięcia.