Bądź jak super modelka. Praktyczne porady i wskazówki
by VIERGE

Jeżeli chcesz wyglądać jak profesjonalna modelka, to musisz zmienić tryb swojego życia o 360 stopni. Czekają cię treningi, dieta, pielęgnacja i dużo pracy. Dopiero wtedy będziesz mogła się poczuć jak gwiazda pokazów mody. Jak to osiągnąć?

Trenuj każdego dnia

Systematyczny trening to podstawa do uzyskania smukłej sylwetki i wzmocnienia mięśni. Jednym wystarczą przysiady z samego rana, a inni muszą poświęcić kilka godzin na siłowni przez pięć dni w tygodniu. Jeżeli chcesz na serio zająć się kondycją organizmu, to umów się z trenerem personalnym. To osoba, która zna się na rzeczy i ułoży ci dobry program treningowy, a być może doradzi w sprawach związanych z dietą.

Idź do gabinetu kosmetycznego

Jeżeli twoja cera jest szara i pozbawiona blasku, to jej wygląd i kondycję poprawi zabieg tlenowy. Dzięki niemu skóra będzie odświeżona, zdrowsza i młodsza. Nabiera ładnego kolorytu, zmarszczki i opuchlizna zanikają, a policzki nabierają rumieńców. Po treningu natomiast dobrze jest poddać się zabiegowi z zastosowaniem czerwonego światła LED. Ma działanie łagodzące, wspomagające regeneracje i pobudzające.

Poradź się innych

Nie bój się prosić innych o porady. W swoim otoczeniu masz zapewne osoby, które interesują się profesjonalną pielęgnacją, ćwiczeniami i zdrowym stylem życia. Podpytaj przyjaciółkę, znajomą kosmetyczkę, kogoś z rodziny lub znajomych. Równie dobrze możesz poczytać komentarze w sieci. Na forach znajdziesz dużo przydatnych porad dotyczących dbania o siebie.

Joga i medytacja

Aby być zdrowszym, ćwiczenia i dieta nie wystarczą. Być może pomogą ci medytacja lub joga. Te zajęcia doskonale wyciszają umysł, relaksują i wpływają na mięśnie. Dzięki nim jesteśmy lepiej rozciągnięte i odprężone, a stres przestaje nam w ogóle przeszkadzać. Medytację warto wprowadzić każdego dnia, z samego rana – da ci siłę. Joga natomiast redukuje napięcia i wycisza.

Suplementuj się

Do diety włącz suplementy, które uzupełnią niedobory witamin i minerałów. Jeżeli nie wiesz, które będą dla ciebie najlepsze, to koniecznie udaj się do lekarza. Specjalista zleci zrobienie badań i na ich podstawie przepisze ci odpowiednie preparaty. Jednak najlepszą formą suplementacji jest spożywanie świeżych owoców i warzyw oraz wypijanie ziołowych herbat.

Otul się zapachem

Nic tak nie poprawia nastroju, jak dobrze dobrane perfumy. Ulubionym aromatem możesz spryskać się do pracy, na imprezę, do sklepu lub na wypad z koleżankami na miasto. Zapach warto dobrać do okazji, pory roku lub dnia albo do samopoczucia. Pamiętaj jednak, żeby perfum używać według zdrowego rozsądku. Nikt nie lubi, gdy perfumy unoszą się w powietrzu i kręcą w nosie.