Black is the new white. Czarne wybielające pasty do zębów
by VIERGE

pasta-do-zebow.jpg

Najpierw doceniło je Hollywood. Do tej pory kupowane za ogromne pieniądze wiernie służyły gwiazdom filmowym i skutecznie wybielały im zęby. Dziś dostępne są we wszystkich lepszych drogeriach lub sklepach internetowych. Szokują kolorem i zachwycają efektem. Oto krótki przegląd najbardziej znanych i dostępnych na rynku czarnych wybielających past do zębów.

1. Pasta do zębów Beverly Hills Formula

Czarny kolor pasta zawdzięcza przez zawarty w składzie aktywny węgiel drzewny. Pochłania on nieprzyjemny zapach a przy tym świetnie usuwa przebarwienia powstające na powierzchni płytki nazębnej. Xylitol i triclosan to składniki, które dodatkowo zapobiegają nowemu nawarstwianiu się kamienia. Pasta zawiera również tradycyjne niekwestionowanie najlepsze składniki pomagające w pielęgnacji zębów i zapobiegające ubytkom, czyli wapń i fluor. Bardzo dobrze się pieni a efekt wybielenia zębów widać już po kilku dniach.

2. Pasta do zębów Curapox Black is White

W tej tubce również jako główny składnik zwalczający przebarwienia króluje czarny, aktywny węgiel. Jest bezpieczny, gdyż w łagodny sposób, bez ścierania szkliwa i inwazyjnych składników chemicznych delikatnie i sukcesywnie wybiela nasze zęby.

Curapox Black is White zawiera również Hydroksyapatyt. Jest to budulec kości i zębów, swego rodzaju strażnik dbający o ich wytrzymałość. Pasta wzbogacona jest dodatkowo o fluorki sodu. Ma przyjemny, limonkowy smak.

3. Pasta do zębów Splat Blackwood

Poleruje i wybiela zęby dzięki cząstkom węgla z brzozy karelskiej. Dodatkowym, również naturalnym składnikiem jest ekstrakt z jałowca, który ma zwalczać rozrost bakterii w jamie ustnej a ponadto odświeża oddech. W tej wersji pasty z kamieniem nazębnym rozprawią się nietoksyczne, posiadające stabilne pH polimery PLASDONE (dlatego pasta dodatkowo normalizuje pH znajdujące się w naszej ślinie). Ta pasta nie zawiera fluoru i ma bardzo wysokie działanie przeciwzapalne.

Trzy wyżej opisane pasty są najpowszechniejszymi dostępnymi na rynku produktami o wdzięcznym czarnym kolorze z aktywnym węglem roślinnym, które w naturalny, delikatny ale bardzo skuteczny sposób wybielą nasze zęby i rozprawią się z kamieniem nazębnym hamując jego nawroty. Wszystkie gwarantują doskonały efekt, wybór będzie zatem w tym przypadku czysto subiektywny- zależy m.in. od tego jaki smak pasty preferujemy i ile chcemy za nią zapłacić. Jedno jest pewne: mała czarna przestanie gościć już jedynie w naszej szafie. Przeniesie się do łazienki i upiększy nasz uśmiech!