Cellulit i rozstępy? Pokonaj je karboksyterapią
by VIERGE

Rozstępy

Nie wszystkie kobiety mają piękne ciało i zdrową skórę. Niektóre borykają się z cellulitem i rozstępami, które nie są w stanie usunąć domowymi sposobami. W takim wypadku sprawdzi się jeden z zabiegów medycyny estetycznej, czyli karboksyterapia. Na czym polega, jakie efekty daje i czy sprawdzi się w twoim przypadku?

Wskazania i przeciwwskazania

Do podstawowych wskazań do karboksyterapii zalicza się: cellulit, rozstępy i blizny. Jeżeli masz cienie pod oczami, zwiotczałą skórę po odchudzaniu się lub chcesz wzmocnić włosy i zapobiec ich wypadaniu, to ten zabieg również jest dla ciebie. Co więcej karboksyterapia świetnie sprawdza się w niwelowaniu oznak starzenia się skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni. Ma również zastosowanie w leczeniu blizn potrądzikowych i popękanych naczynek krwionośnych. Niestety tak jak każdy zabieg, tak i karboksyterapia wiąże się z przeciwwskazaniami. Zaliczamy do nich: ciążę, laktację, choroby serca, niewydolność płuc i nerek. Zabiegu nie można wykonać w przypadku przyjmowania leków sterydowych, chorób układu autoimmunologicznego i cukrzycy.

Na czym polega zabieg?

Karboksyterapia wykorzystuje działanie dwutlenku węgla, który wprowadzany jest pod skórę za pomocą niewielkich igieł. Podczas „zastrzyku” naczynia krwionośne rozszerzają się i powstają nowe komórki. Skóra staje się jędrniejsza, bo pojawiają się nowe włókna kolagenowe. Zabieg nie jest bolesny, a odczucia można porównać do kilku ukąszeń komara naraz. Dla uzyskania zadowalających efektów zaleca się wykonanie do 10 zabiegów powtarzanych dwa razy w tygodniu. Po karboksyterapii nie ma konieczności odbywania rekonwalescencji i nie należy obawiać się skutków ubocznych.

Karboksyterapia – efekty

Dzięki karboksyterapii można osiągnąć zadowalające efekty w bardzo krótkim czasie. Zabieg poprawia elastyczność i gęstość skóry, zwęża rozszerzone pory skóry, usuwa blizny różnego pochodzenia, jest pomocny w leczeniu łysienia, poprawia pracę układu krążenia i limfatycznego, spłyca zmarszczki, redukuje cellulit i rozstępy.