Cera s stylu fit! Jak opóźnić procesy starzenia się skóry – 9 topowych sposobów
by VIERGE

jak-spowolnic-starzenie-sie-skory.jpg

Czasu niestety nie da się cofnąć, a podróże kosmiczne niestety są czymś nieosiągalnym. Jeśli więc chcemy, aby czas obchodził się z nasza skórą „kosmicznie”, a siatka zmarszczek nie zdradzała naszego wieku, musimy radzić sobie same. Czy to w ogóle da się zrobić? Okazuje się, że odpowiednia pielęgnacja może spowolnić procesy starzenia się skóry i odjąć nam kilka lat. Sekret tkwi w odpowiednich składnikach pielęgnacyjnych i w… sprawdź sama:)

9 sposobów na młodą skórę

1. Nawilżaj od wewnątrz i z zewnątrz

Skóra bez odpowiedniej dawki nawilżenia po prostu się zapada i traci swą kondycję, zaczynają powstawać zmarszczki, staje się sucha i matowa, a w jej komórkach gromadzą się toksyny. Warto wypijać około 8 szklanek wody dziennie, a ponadto nie pozwala jej uciec z naskórka: od tego jest krem nawilżającym, który zatrzymuje cząstki wody i nie pozwala skórze wysychać.

2. Oczyszczaj skórę

Łagodne środki myjące, płyny micelarne, maseczki oczyszczające (np. węglowa), oraz wykonywany przynajmniej raz w tygodniu peeling twarzy sprawią, ze po pierwsze skóra będzie oczyszczona, a nagromadzony stary naskórek złuszczony (jest to o tyle istotne, ze zalegające warstwy wspomnianego naskórka blokują cząsteczkom kremów wchłanianie).

3. Sięgnij po dobre kremy

Pisząc „dobry krem” nie mamy na myśli drogich kosmetyków, kosztujących mniej więcej tyle, co połowa samochodu. Dobry krem to taki, który zawiera szereg wysokiej klasy odżywiających i regenerujących substancji. Pamiętaj tez, ze krem powinien być dobrany do typu twojej skóry (innych składników potrzebuje cera mieszana, a innych sucha lub naczynkowa).

4. Filtr przeciwsłoneczny w kremie – istota pielęgnacji

Może zabrzmi to pompatycznie, ale filtr przeciwsłoneczny to najdoskonalsze „narzędzie” spowalniające procesy starzenia się skóry. Pamiętajcie, że promieni UV nie blokują chmury, a i nawet szyba samochodu, dlatego tak istotna jest ochrona przed ultrafioletowym promieniowaniem, które jest przyczynkiem nie tylko do zmarszczek, ale i do wielu chorób skóry.

5. Połóż skórę spać

Sen jest najlepszym lekarstwem na wszystko. Podczas snu mięśnie twarzy rozluźniają się, my oddychamy swobodniej a cały organizm dotlenia się, obniżając tym samym poziom adrenaliny, kortykosteroidów. To właśnie podczas snu następują wzmożone procesy naprawy i wzrostu komórek. Najlepiej chodzić spać o regularnych porach. Przerwa na sen powinna trwać około 8 h.

6. Ćwicz

Aby zerwać z „gnuśnością” fizyczną Norwedzy używają określenia „bruk beina” [użyj nogi] – to hasło, które warto wziąć sobie do serca. Nie musisz od razu brać udziału w maratonach, aby czuć się lepiej, młodziej i zdrowiej. Wystarczy, jeśli zaczniesz choć odrobinę się ruszać – wyjdź na spacer, zrezygnuj z windy, kup sobie rower albo…tańcz. Ruch powoduje lepszy przepływ krwi, reguluje poziom hormonów i sprawia, że produkujemy endorfiny, czyli hormony szczęścia.

7. Nie stresuj się

Stres wyniszcza nie tylko nasze zdrowie, ale również urodę. Włosy zaczynają wypadać, skóra staje się niedotleniona, a paznokcie kruche. Ponadto z powodu stresu nasz metabolizm w komórkach może się znacznie rozregulować, z tego powodu skóra zacznie tracić jędrność w szybkim tempie, a włosy mogą zacząć siwieć. Spróbuj wysypiać się regularnie, wypróbuj szwedzkiej filozofii hygge i jogi.

8. Nakarm skórę od wewnątrz

Nie od dziś wiadomo, ze „jesteśmy tym, co jemy” aby zachować zdrowie i mody wygląd jedz jak najmniej przetworzonej żywności i dostarczaj organizmowi kompletu minerałów oraz witamin. Skóra wkrótce odwdzięczy się ładnym kolorytem i elastycznością.

9. Nakarm skórę od zewnątrz

Powiedzieliśmy sobie, że dobry krem powinien być dobrany do rodzaju cery. Nie powinien też zwierać zbyt dużo syntetycznych substancji, parabenów, alkoholi czy silikonów. Jakie zatem składniki pochodzące z kremów są dla niej najważniejsze? Przede wszystkim witamina C, retinol, koenzym Q10 oraz roślinne sterole. Ich odmładzające działanie na skórę jest udowodnione naukowo.