Co nam daje peeling skóry głowy? Czy warto go robić? Opinie i DIY
by VIERGE

peeling-skory-glowy-co-daje.jpg

Peeling skóry głowy to zabieg kosmetyczny, który zdobywa coraz większą popularność. Powoli przekonujemy się, ze bez zdrowej, dobrze oczyszczonej skóry nie mogą istnieć zdrowe włosy. Jednym z najlepszych zabiegów, które możemy wykonać w domu jest właśnie peeling skóry głowy – jak działa i czy warto go robić? Jakie zbiera opinie i jak przygotować w domu taki kosmetyk?

Peeling skóry głowy – co to takiego?

Robisz peeling twarzy lub ciała? Doskonale, to świetny zabieg złuszczający zalegające pokłady martwego naskórka i oczyszczający skórę. Tak samo działa peeling skóry głowy: ma oczyścić skalp, usunąć niepotrzebny, martwy naskórek oraz resztki ciężkich kosmetyków do stylizacji. Keratyna również „lubi” gromadzić się u podstawy włosa: nadbudowuje się na nim i sprawia, że pasma stają się łamliwe i nie chcą rosnąć. Peeling skóry głowy sprawi, ze włosy odzyskają lekkość już od nasady, a ujścia gruczołów łojowych odblokują się: włosy przestaną się przetłuszczać w nadmiarze. Warto również pamiętać, że nie złuszczony naskórek może być przyczyną powstawania łupieżu skóry głowy

Peeling skóry głowy – dlaczego jest potrzebny?

Podsumujmy jego zalety:

  • doskonale oczyszcza skórę i usuwa nadmiar martwego naskórka
  • oczyszcza włosy ze wszelkich toksyn i zanieczyszczeń
  • zapobiega powstawaniu łupieżu
  • zwiększa chłonność włosów i skóry – składniki odżywcze lepiej i szybciej docierają do wnętrza włosów
  • odbija włosy u nasady (nadaje objętości)
  • równoważy poziom sebum i zapobiega przetłuszczaniu się skóry
  • pobudza krążenie podskórne, dotlenia komórki
  • pobudza cebulki włosów do pracy, wzmacnia i przyspiesza wzrost włosów

Peeling skóry głowy w domu – jak go zrobić?

Peeling skóry głowy można wykonać w gabinecie fryzjerskim, ale równie dobrze działa ten wykonany w domu: jest skuteczny i jeśli ie masz większych p[problemów z włosami wystarczy on w zupełności, aby zadbać o skórę i wzmocnić włosy oraz ich cebulki.

Domowy peeling skóry głowy możesz robić na da sposoby: albo zakupić gotowy już peeling (najczęściej jest to kosmetyk bazujący na węglu, drobno zmielonych orzechach lub pestkach owoców) albo wykonać go sama od podstaw, używając dostępnych w każdym domu produktów. Do oczyszczania skóry głowy idealnie nadaje się też glinka mineralna, która odkaża skórę głowy i oczyszcza ją, jednocześnie dostarczając włoskom kompletu minerałów.

Peeling wykonany w domu jest równie skuteczny i-co najważniejsze-w 100% naturalny. Warto go wypróbować, ponieważ jest to najszybsza metoda na oczyszczenie skalpu. Po peelingu głowy dobrze jest zrobić olejowanie włosów lub zastosować ziołową wcierkę: wówczas bowiem włosy i skalp mają zwiększoną chłonność cała pielęgnacja przebiega intensywniej. Poniżej przedstawiamy kilka przepisów na domowy peeling skóry głowy

DIY: peeling skóry głowy – domowe sposoby

Peeling skóry głowy – soda oczyszczona

Zmieszaj 2 łyżki sody oczyszczonej z delikatnym szamponem i nałóż na skórę głowy. Peeling z sody oczyszczonej zbiera bardzo dobre opinie, wiele blogerek porównuje go do mikrodermabrazji. Nie nadaje się on do wrażliwej lub mocno przesuszonej skóry. Ten peeling po delikatnym masażu można zostawić na głowie jeszcze przez kilka minut, a następnie spłukać i umyć włosy.

Peeling skóry głowy – kawa

Do jego zrobienia potrzebny jest szampon (najlepiej delikatny, pozbawiony parabenów) oraz kawa, a dokładnie około 3 łyżeczki kawowych fusów. Składniki mieszamy ze sobą tak, by powstała pasta, którą następnie nakłada się na skórę głowy i delikatnie masuje przez około 5 minut. Gdy skończysz peeling – zmyj papkę ciepła wodą i umyj włosy.

Peeling skóry głowy – sól

Wykonuje się go tak samo, jak kawowy. 3 łyżeczki drobnoziarnistej soli należy zmieszać z szamponem i wmasować w skalp delikatnymi, okrężnymi ruchami. Sól dostarcza włosom wielu minerałów i delikatnie złuszcza naskórek dbając o odpowiednie pH skóry.

Peeling skóry głowy – cukier

peeling z cukru nadaje się również dla delikatnej skóry. Nie zajmuje on dużo czasu i należy go w miarę szybko wykonywać, ponieważ cukier bardzo łatwo rozpuszcza się w szamponie.

Zmieszaj 3 łyżki cukru z szamponem tak, by powstała niezbyt gesta pasta. Nałóż na skórę głowy i masuj cały skalp, dopóki cukier się nie rozpuści. Ten peeling skóry głowy możesz wykonać z dowolnego cukru: brązowego lub białego.

Peeling skóry głowy – opinie

Peeling skóry głowy zbiera bardzo dobre opinie, jest polecany zarówno przez blogerki i vlogerki, jak i fryzjerów i trychologów. Na rynku coraz częściej pojawiają się również oczyszczające szampony oraz szampony micelarne, które mają właściwości detoksujące i antyseptyczne.