Czy manicure hybrydowy niszczy i osłabia paznokcie? Regeneracja paznokci po hybrydzie
by VIERGE

Manicure hybrydowy, inaczej hybryda, to dobre rozwiązanie dla kobiet, które cenią sobie trwałość, wygodę i estetyczny wygląd paznokci. Ponadto hybryda jest łatwa do wykonania w domu i stosunkowo tania. Niektórzy uważają, że największy atut hybrydy, jakim jest jej trwałość, pośrednio osłabia i niszczy paznokcie. Czy tak jest rzeczywiście? Czy manicure hybrydowy (hybryda) niszczy i osłabia paznokcie? Jeżeli tak, jak zregenerować paznokcie po hybrydzie?

Czy hybryda niszczy i osłabia paznokcie?

Kondycja paznokci pogarsza się po długotrwałym i regularnym nakładaniu hybrydy. Kilka warstw mocnego lakieru osłabia płytkę i powoduje jej łamliwość. Nie powinno to dziwić, zważywszy na fakt, że hybryda to produkt chemiczny, który z definicji nie odżywia paznokci. Dodatkowo po kilku miesiącach takiego manicure paznokcie mogą zmieniać kolor i w konsekwencji wyglądać bardzo nieestetycznie.

Naturalną konsekwencją niszczenia płytki paznokciowej jest trudność z ponowną aplikacją hybrydy. Na osłabionych, zniszczonych paznokciach lakier nie chce się trzymać i nieestetycznie schodzi. Jedynym wyjściem pozostaje wtedy odstawienie hybrydy na jakiś czas i skupienie się na odżywianiu paznokci, to znaczy na ich nawilżaniu. Pomoże nam w tym odżywka przeznaczona do cienkich i osłabionych paznokci.

Regeneracja paznokci powinna iść w parze z odpowiednią dietą. Z tego powodu warto uzupełniać swój jadłospis o produkty bogate w cynk, żelazo, magnez, fosfor i mangan oraz w witaminy A, B1, B2, B3, B9 i E. Po 2-3 miesiącach takiej kuracji paznokcie powinny być gotowe do ponownej stylizacji.

Jak zregenerować paznokcie po hybrydzie?

Po długotrwałym i regularnie wykonywanym manicure hybrydowym warto dać paznokciom odpocząć. Należy zacząć od usunięcia lakieru hybrydowego w taki sposób, aby nie uszkodzić płytki paznokciowej. Po zdjęciu hybrydy paznokcie najlepiej obciąć na krótko, żeby ułatwić im wzmocnienie. Od razu po usunięciu hybrydy należy nałożyć na paznokcie i skórki oliwkę do paznokci. Ponadto warto wyrobić w sobie nawyk kilkukrotnego w ciągu dnia nawilżania dłoni i paznokci kremem, najlepiej po każdym zmoczeniu rąk.

Ponieważ hybryda wysusza paznokcie, warto kilka razy dziennie smarować je oliwką. Równie dobrze można kupić odżywkę do paznokci o działaniu regeneracyjnym. Ponadto warto włączyć do swojego jadłospisu produkty, które mają korzystny wpływ na włosy i paznokcie, takie jak nasiona, otręby, chude mięso drobiowe, jaja, grube kasze, rośliny strączkowe, ryby, olej lniany i oliwa z oliwek. Ostatecznie można je zastąpić suplementami diety, które poprawiają kondycję paznokci. Ich regeneracja powinna trwać minimum miesiąc.

Jak zminimalizować szkodliwe działanie hybrydy?

Aby zneutralizować niszczący wpływ hybrydy na płytki paznokcia, jej nałożenie warto poprzedzić aplikacją bazy proteinowej (witaminowej). Ta ostatnia przygotuje płytkę paznokcia do zabiegu oraz wzmocni ją i odżywi. Taki produkt łączy właściwości witaminy E i witaminy B5, które wyraźnie poprawiają kondycję paznokci.