Dobra witamina E, czyli jaka? Jak działa w pielęgnacji twarzy?
by VIERGE

Czy wiesz, że witamina E nazywana jest witaminą młodości? Ten naturalny antyoksydant wymiata wolne rodniki i znacznie opóźnia procesy starzenia. Ale lista jej zalet jest o wiele dłuższa! Poznaj jej cenne działanie!

Jak witamina E działa na skórę?

To ważna witamina! Nie tylko wspiera młodość skóry, ale też doskonale chroni organizm przed uszkodzeniem komórek. Ten stan nazywa się stresem oksydacyjnym i bywa bardzo szkodliwy nie tylko dla urody, ale też dla naszego zdrowia. Ciekawostką jest, że witamina E wspomaga wydolność naszych mięśni. Ta cenna i mocarna witamina przyspiesza regenerację skóry, wzmacnia kruche ściany naczyń krwionośnych, zapobiega TEWL, czyli przeznaskórkowej utracie wody, silnie odżywia, nawilża i dodaje skórze elastyczności oraz jędrności. Jest doskonała nie tylko w pielęgnacji twarzy, ale całego ciała – pomoże nam pożegnać się z wiotką skórą. Szczególnie ceniona jest za to, że witamina E wygładza zmarszczki i zapobiega powstawaniu nowych.

Z tego względu zalecana jest głównie cerze dojrzałej, która traci elastyczność i jędrność, a także np. młodym mamom świeżo po porodzie (witamina E wzmacnia i poprawia sprężystość skóry, która po ciąży bywa wiotka). Ponieważ radzi sobie z przebarwieniami, jest także świetna do zregenerowania skóry po lecie, a ponieważ regularnie stosowana niweluje nie tylko drobne zmarszczki, ale również głębsze bruzdy, warto ją stosować jako silną profilaktykę anty-aging.

Gdzie znajdziemy witaminę E?

Witamina E jest w codziennej żywności, dlatego oprócz włączenia jej do pielęgnacji, możemy ją suplementować. Szczególnie dużo jest jej w:

  • oliwie z oliwek i oleju słonecznikowym,
  • migdałach i orzechach,
  • kiełkach i zarodkach zbożowych,
  • pomidorach,
  • brokułach,
  • brukselce,
  • szpinaku.

Jak należy stosować witaminę E na twarz?

Najintensywniej działa witamina E w formie serum lub po prostu czysta witamina E, którą możemy kupić w formie olejku lub w kapsułkach. Ma dość gęstą i lepką konsystencję, ale jeśli nam to nie przeszkadza, możemy użyć jej jako kuracji regenerującej. Kilka kropli czystej witaminy E można dodać do ulubionego kremu- jeśli zdecydujesz się używać ją właśnie w takie formie, najlepiej aplikować ją na noc.