Dobry tusz do rzęs? Bądź sprytna – dowiedz się jak kupić dobrą maskarę
by VIERGE

Uwielbiamy dbać o nie i malować rzęsy, ponieważ wiemy, że tak naprawdę… to nie my mamy szaleć na ich punkcie. Ponadto to właśnie rzęsy tworzą cały makijaż i sprawiają, że nasza twarz natychmiast wygląda na wypoczętą, a spojrzenie nabiera głębi. Nie da się też zaprzeczyć, że to od spojrzenia zaczyna się flirt. Piękne rzęsy z pewnością dodają pewności siebie. Dobry tusz do rzęs to nie jest “jakiś tam” kosmetyk. To znakomita broń do uwodzenia. Dlatego tak nam zależy na maskarze doskonałej. po czym ją poznać? Jak wybrać dobry tusz do rzęs? Znamy kilka rewelacyjnych sposobów, dzięki którym już ZAWSZE wyjdziesz z drogerii z doskonałą maskarą. Poznaj sposoby i porady wizażystów na to, by mieć najlepszy tusz do rzęs.

Jak kupić najlepszy tusz do rzęs, czyli zanim zaczniesz go szukać…

… pamiętaj, czego podczas zakupu unikać. Najczęściej kierujemy się w wyborze dwoma BŁĘDNYMI rzeczami:

  • reklamą – podpatrzone w telewizji rzęsy modelek nie są dobrym wyznacznikiem jakości tuszu do rzęs;
  • stale tą samą spiralką – to wydaje się oczywiste: mamy już swój ulubiony kształt szczoteczki, więc wybór ograniczamy właśnie do takiej. To podstawowy błąd, ponieważ według statystyk większość kobiet wybiera złą, czyli włochatą spiralkę w tuszu do rzęs. Sądzimy, że ta “klasyka” jest po prostu bezpieczna i zapewnia w miarę dobry makijaż. Wiele kobiet błędnie sądzi też, że maskara z silikonowymi włoskami może nam posklejać rzęsy. okazuje się zaś, że to właśnie silikonowe spiralki deklasują te wykonane z włosia. Są precyzyjne, dużo skuteczniejsze, nie szarpią rzęs i nie ma problemu z utrzymaniem ich w czystości.

Jak kupić najlepszy tusz do rzęs | Sekrety dobrej maskary

1. Szczoteczka w tuszu do rzęs

W tej kwestii nic się nie zmieni – to właśnie ona jest najważniejsza. Jest naszym narzędziem do malowania i to ona tworzy cały makijaż. Zła spiralka zepsuje cały efekt i nawet najlepsza formuła tuszu go nie uratuje.

Najlepsza spiralka w tuszu do rzęs jest silikonowa, gdyż po pierwsze jest precyzyjna, a po drugie dobrze jest utrzymać ją w czystości: nie odkształca się od mycia, zawsze dozuje taką samą ilość maskary, włoski są zawsze nienaganne.

Wśród silikonowych szczoteczek też istnieje oczywiście faworyt, który najlepiej rozczesuje, rozdziela i układa rzęsy w perfekcyjny wachlarz: taka spiralka ma zwężenia na końcach i przypomina elipsę – dzięki niej będziecie w stanie wytuszować nawet wyjątkowo krótkie włoski.

2. Opakowanie tuszu do rzęs, czyli precyzja w wykonaniu

Oczywiście nie chodzi tu o design, choć miło, jeśli kosmetyk jest po prostu ładny, nie tylko skuteczny. czy zdarzało Ci się, że ociekacz dozujący tusz (czyli gumka, która zabezpiecza przed nabraniem zbyt dużej ilości tuszu) przyklejał się do nakrętki i przestał spełniać swoją – bądź co bądź – ważną  funkcję? Efektem jest tusz, który osadza się w nadmiarze na spiralce i tworzy ogromną, kleistą masę kosmetyku, oraz uniemożliwia precyzyjny makijaż rzęs. Solidne opakowanie, które nie zniszczy się lub nie zepsuje to podstawa. Zdradza ono ponadto troskę o klienta.

3. Formuła tuszu do rzęs

Czyli innymi słowy skład maskary. Oczywiście prawie nikt nie zastanawia się, czy tusz ma w sobie składniki pielęgnacyjne i czy jego formuła nie jest zbyt inwazyjna (uczula, a może ma zbyt wiele składników wysuszających rzęsy), innymi słowy; czy tusz oprócz spektakularnego makijażu daje naszym rzęsom coś jeszcze, co sprawia że dzień po dniu stają się one piękne i zadbane, oraz nie wypadają w nadmiarze po kilku miesiącach stosowania maskary. Tymczasem tusze do rzęs z najwyższej półki to perfekcyjna kompozycja składników odpowiedzialnych nie tylko za makijaż, ale też za zdrowe i piękne, odżywione, mocne rzęsy. Czy wiesz, że dobry tusz do rzęs może nawet stymulować je do wzrostu? Sprawdzaj zawsze, jakie składniki zawiera Twoja maskara – rzęsy będą Ci wdzięczne.