Doczepiany kucyk, czyli metamorfoza włosów w kilka chwil
by VIERGE

Każda z nas chciałaby czasem mieć długie, pełne objętości włosy, które można zebrać w efektowny kucyk. Jeśli nasze włosy nie są naturalnie gęste, możemy poprawić nieco ich wygląd za pomocą doczepianego kucyka. Czy to dobre rozwiązanie i czy sprawdzi się w każdej sytuacji? Przekonajmy się.

Doczepiane nie zawsze znaczy złe!

Przyjęło się, że doczepiane włosy są złe, bo nie są naturalne. To dość krzywdząca teoria, dlatego że nie każdy ma szansę mieć naturalnie gęste i grube włosy. Dlaczego więc miałby nie skorzystać z dobrodziejstwa wynalazków takich jak doczepiany kucyk czy przedłużanie włosów? To bardzo dobrze rozwiązanie, które wcale nie musi wyglądać sztucznie i źle – wystarczy, że wykorzystamy do przedłużania i zagęszczania pasma włosów jak najbardziej naturalne i zbliżone odcieniem to tego, jaki jest naturalny kolor naszych włosów.

Rodzaje doczepianych włosów

Zarówno przy wyborze włosów do zabiegu przedłużania, jak i w momencie, gdy chcemy kupić doczepiany kucyk, musimy zdecydować się na typ włosów.

1. Włosy syntetyczne – są wykonane z materiałów sztucznych i bardzo popularne, bo z roku na rok coraz lepiej imitują naturalne włosy, wyglądają dobrze, a przy tym są po prostu dużo tańsze niż wersja naturalna.

2. Włosy naturalne – czyli włosy pozyskane od osób, które zdecydowały się je obciąć i sprzedać, dlatego mają wszystkie cechy włosów naturalnych poza tym, że dłuższe już nie urosną; są dostępne w wersjach takich jak:

  • włosy naturalne europejskie,
  • włosy naturalne słowiańskie,
  • włosy naturalne indyjskie,
  • włosy naturalne azjatyckie.

Doczepiany kucyk – sposób na szybką metamorfozę

Jeśli chcemy szybko odmienić swoją fryzurę, nie musimy kupować od razu całej peruki czy decydować się na kosztowne przedłużanie. Czasem wystarczy tylko doczepiany kucyk – kilka pasm z wygodną tasiemką na górze, które można dopiąć do kucyka zrobionego z naszych włosów za pomocą tasiemek, spinek czy rzepów. Miejsce łączenia się naturalnych włosów z tymi doczepionymi wystarczy ukryć pod ozdobną wstążką, miękką frotką lub owinąć pasmem włosów dla zamaskowania. Gotowe. Szybka metamorfoza włosów gotowa!

Jaki kucyk doczepiany wybrać?

Oczywiście dostępne online (i coraz częściej też stacjonarnie) doczepiane kucyki występują w wielu długościach, kolorach i grubościach. O czym warto pamiętać, zanim zdecydujemy się na konkretny model?

  1. Dopasuj kolor kucyka do naturalnego koloru włosów – nic nie wygląda gorzej niż odcinające się od naturalnych włosów doczepy, za ciemne albo zbyt jasne.
  2. Wybierz odpowiednią długość kucyka – doczepiane włosy nie powinny być za krótkie, więc warto kupić dłuższe i przyciąć je do idealnej długości.
  3. Pamiętaj o właściwym wyborze rodzaju włosów – jeśli masz typową europejską urodę, raczej nie sprawdzą się u ciebie włosy typu azjatyckiego.

Jeśli mimo to nie wiesz, jaki kucyk wybrać, zamów kilka różnych modeli i wersji kolorystycznych. Przymierz je w domu, robiąc próbne fryzury i oglądając (w świetnie dziennym!), jak doczepiany kucyk wygląda z naturalnymi włosami. Te, które pasują idealnie zostaw, a resztę możesz odesłać, korzystając z prawa do zwrotu. To duży plus zakupów online.