Ekspresowy demakijaż z płynem dwufazowym Garnier Skin Naturals
by VIERGE

Garnier Skin NaturalsDemakijaż jest bardzo ważną częścią wieczornej pielęgnacji skóry. Oczyszczamy naszą twarz z sebum, kurzu, potu i resztek makijażu. W ten sposób pozwalamy naszej skórze oddychać i regenerować się. Dopiero na czystą skórę nakładamy kremy, maski lub toniki. Zapamiętaj, że nie wolno spać w makijażu. Niestety wiele kobiet popełnia ten kardynalny błąd i na własne życzenie fundują sobie alergie skórne i trądzik.

Czego używać do demakijażu? Najlepsze będą delikatne kosmetyki, które usuną makijaż i nie podrażnią naszej skóry. Konsystencja takich produktów powinna być dopasowana do rodzaju cery. Osoby ze skórą tłustą lub mieszaną nie powinny używać tłustych kremów lub mleczek, ponieważ mogłyby doprowadzić do większego wydzielania sebum i powstawania krostek lub zaskórników. Do cery wrażliwej lub suchej pasują emulsje micelarne sporządzane na bazie wodnistych roztworów. Jednak takimi kosmetykami nie można oczyszczać skóry wokół oczu – mogą powodować pieczenie, suchość i zaczerwienienie.

Ekspresowy demakijaż oczu 2 w 1 z płynem dwufazowym Garnier.

Nowy kosmetyk Garniera pozwala na bardzo szybki demakijaż oczu. Zmywa każdy rodzaj makijażu, nawet wodoodporny. Oprócz tego, płyn odżywia rzęsy dzięki argininie. Arginina wzmacnia włosy na zewnątrz i od środka: wygładza i nabłyszcza, a także wspomaga wzrost. Według producenta kosmetyk jest łagodny dla oczu, nie podrażnia.

Jak stosować płyn Garnier? Płyny dwufazowe są najlepsze do usuwania makijażu oczu. Łączą w sobie dwie funkcje: zmywają wodoodporny tusz lub eyeliner (odpowiada za to warstwa pierwsza, ciężka, gęsta i oleista) oraz nawilżają, tonizują i łagodzą (druga, lżejsza warstwa płynu). Przed każdym użyciem należy potrząsnąć butelką, by umożliwić płynom połączenie się. Płatek kosmetyczny należy nasączyć kosmetykiem i delikatnie przemyć powiekę w kierunku wewnętrznego kącika oka. Rzęsy oczyszczamy z maskary w kierunku ich wzrostu. Możemy docisnąć wacik na kilka sekund do powieki, by rozpuścić makijaż.