Farbki do brwi – zamienniki dla Aqua Brow
by VIERGE

Aqua Brow z Make Up For Ever jest kosmetykiem kultowym, a przez to oczywiście dosyć drogim. Każda kobieta zainteresowana makijażem wie, na czym polega fenomen tej unikalnej farby. Nie każda jednak chce wydawać ciężko zarobione pieniądze na jedną, małą tubkę pomady.

Firmy kosmetyczne próbują doścignąć (a może nawet prześcignąć) ideał. Na rynku kosmetycznym pojawiają się produkty, które mają być alternatywą dla kultowego architekta brwi- Aqua Brow. Jakie to kosmetyki i czy udało im się dorównać farbce od MUFE?

Aqua Brow- przełom w dziedzinie makijażu. Ta kultowa farbka do brwi zamknięta w tubce o pojemności 7 ml (nieco mniejsza wersja ma 5 ml). Jest wyjątkowa- pozwala na dorysowanie brwi włosek po włosku i stworzenie im całkiem innego, idealnego kształtu. Siedem odcieni farbki pozwala precyzyjnie dobrać kolor pasujący do każdych brwi. Można je również mieszać ze sobą, aby uzyskać jak najlepszy odcień. Włoski domalowane za pomocą Aqua Brow są tak precyzyjne, że nie sposób odróżnić ich od prawdziwych. Kosmetyk jest dobrze napigmentowany, trwały i wodoodporny. To rewolucja w makijażu brwi. Aqua Brow zdecydowanie wart jest swojej ceny, jednak nie dla wszystkich jest ona rozsądna, zwłaszcza że na rynku pojawiły się konkurencyjne zamienniki. Czy sprawdzą się równie dobrze co Aqua Brow?

1. NYX- EYEBROW GEL

To produkt do złudzenia przypominający Aqua Brow i zarazem jego najsilniejszy konkurent. To farbka w tubce o pojemności 10 ml. Występuje w 5 kolorach. Nie oznacza to jednak, że ma mniejsze możliwości kolorystyczne- farbki można bowiem wmieszać ze sobą w różnych proporcjach, aby uzyskać zadowalający odcień. Sama aplikacja produktu odbywa się tak samo, jak Aqua Brow. Czuć jednak, ze NYX jest nieco mniej wydajna i odrobinę mniej napigmentowana. Cały makijaż brwi zajmie nam nieco więcej czasu. Jednak za cenę 3 razy niższą od produktu MUFE można się odrobinę wysilić. Plusem na rzecz NYX jest trwałość produktu- ich farbka jest zdecydowanie trwalsza od Aqua Brow.

2 MAKEUP REVOLUTION – ULTRA AQUA BROW TINT

Firma Make Up Revolution słynie z niedrogich kosmetyków o jakości porównywalnej z kultowymi w branży. Niedawno stworzyła farbkę do brwi sześć razy tańszą od Aqua Brow. Ultra Aqua Brow ma jednak (niestety) bardzo słabą pigmentację i nie pozwoli na stworzenie wyraźnego makijażu brwi. Trzeba poświęcić naprawdę dużo czasu na wykonanie makijażu tą pomadą. Farbka z Make Up Revolution daje bardziej transparentny efekt, świetnie nada się do delikatnych brwi blondynek. Aby wykonać nią intensywniejszy make-up, należy nałożyć przynajmniej dwie warstwy produktu- czekając oczywiście, aż poprzednia zaschnie. To znacznie wydłuża czas makijażu. Farbka nada się do wypełnienia linii brwi kolorem. Nie stworzymy jednak za jej pomocą precyzyjnych, pojedynczych włosków. Makijaż za pomocą Ultra Aqua wygląda zatem całkiem inaczej niż tez z Aqua Brow. Trwałość produktu jest dyskusyjna. Farbka jest trwała i pozostawia daleko w tyle wiele regularnych produktów do makijażu brwi, jednak w porównaniu z produktem MUFE wypada dosyć słabo. Będzie dobrą alternatywą dla wszelkich cieni i kredek do brwi, ale niestety nie dogania nawet w połowie ideału od MUFE.