Francuski design, praktyczne rozwiązania i extra kolory: szminka Rouge G od Guerlain
by VIERGE

Rouge G od GuerlainJakie kosmetyki są najlepsze? Po pierwsze praktyczne, a po drugie takie, które spełniają nasze oczekiwania. Takimi zasadami postanowiła kierować się marka Guerlain podczas tworzenia nowej szminki do ust, Rouge G. Co jest w niej takiego wyjątkowego?

Do stworzenia szminki Rouge G marka Guerlain zaprosiła najlepszych francuskich artystów. W efekcie powstało małe dzieło sztuki. Szminka schowana jest w srebrnym etui (z wygrawerowaną nazwą firmy) złożonym z 14 elementów. Aby pomalować usta, musimy zdjąć etui. Jednak w środku znajdziemy coś jeszcze. Otwierając wieczko etui, zamykane na mechanizm magnetyczny, zobaczymy podłużne lusterko. Jest to praktyczne rozwiązanie – na pewno zadowolone będą kobiety, które przyzwyczajone są do poprawiania makijażu w ciągu dnia. Etui można kupić w srebrnym kolorze, nakrapiane lub w odcieniu szminki.

Możemy wybierać spośród 19 odcieni. Każdy z nich został nazwany kobiecym imieniem. Nie dość że kolor szminki dopasujemy do karnacji, możemy także znaleźć swoją kosmetyczną „imienniczkę”. W drogeriach dostępne są odcienie pomarańczy, różu, fioletu i brązu. Masa jednej szminki wynosi 3,5 gramów.

Jak malować usta szminką Rouge G marki Guerlain? W aplikacji nie ma nic trudnego. Mimo że szminka Guerlain zachwyca designem i intensywnymi kolorami, nakładać ja można na dwa sposoby (tak jak zwykłą pomadkę). Szminką pomaluj bezpośrednio usta lub użyj spiczasto zakończonego pędzelka – wtedy odcień będzie intensywniejszy, a kosmetyk dłużej utrzyma się na ustach.

Rouge G to szminka, która nie tylko daje ładny kolor ustom. Kosmetyk zawiera substancje nawilżające, odżywcze i ochronne. W skład produktu Guerlain wchodzą: natłuszczający wosk z mango, żywica Guggul i trawa tygrysia pobudzająca produkcję kolagenu oraz puder rubinowy, który zapewnia intensywny kolor.