Jak dbać o skórę latem? Najlepsze porady
by VIERGE

Na myśl o urlopie wszyscy się uśmiechamy. Jednak słona i chlorowana woda, ekspozycja na słońce czy wiatr powodują, że skóra latem narażona jest na mnóstwo niebezpiecznych czynników. Sprawdź, jak o nią dbać, aby przez całe wakacje była piękna i gładka.

Odpowiednia pielęgnacja skóry latem to podstawa. Promieniowanie UV przyspiesza fotostarzenie się skóry, a w konsekwencji pojawiają się przedwczesne zmarszczki. Upalne słońce to także duże ryzyko choroby nowotworowej. Całodzienna ochrona przed słońcem jest niezwykle istotna. Nie wystarczy nałożyć kremu raz – czynność trzeba powtarzać nawet kilkukrotnie.

Kosmetyki do letniej pielęgnacji

Odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej potrzebujesz przede wszystkim w mieście. Jeżeli nie sądziłaś, że to prawda, to koniecznie zmień swoje nastawienie. W wielkomiejskiej dżungli skóra musi poradzić sobie nie tylko z promieniowaniem UV z góry, lecz także tymi odbitymi z asfaltu czy betonu.

Pod wpływem promieniowania słonecznego skóra zmienia barwę, np. przybiera cieplejszy ton lub intensywnie ciemnieje. Wiele osób wyczekuje letniego opalania. Być może nie wiesz, że opalenizna jest reakcją obronną naszego organizmu przed negatywnym wpływem promieniowania słonecznego. Pielęgnacja skóry latem to przede wszystkim zaopatrzenie się w filtr UV, regularne peelingi i dogłębne nawilżanie.

Każdy kosmetyk to letniej pielęgnacji powinien mieć wysoki filtr przeciwsłoneczny. Dotyczy to zarówno kremu na dzień, na noc, kremu do ciała, jak również kosmetyków do pielęgnacji włosów. Produkty do ciała przyczynią się do powstania naturalnej opalenizny, jednocześnie chroniąc skórę przed starzeniem się. Natomiast dzięki termoochronie włosów, te będą zadbane, gładkie i pełne blasku. Wybieraj silnie nawilżające, odżywcze i kojące preparaty.

Po każdej kąpieli w słońcu sięgnij po balsam po opalaniu. Powinien być pełen dobroczynnych składników aktywnych, takich jak: aminokwasy, mocznik, kwas hialuronowy, alantoina, witaminy C i E lub ceramidy. Nie dopuszczają one do utraty wilgoci ze skóry, intensywnie nawilżają i działają odmładzająco. Ważne jest również używanie serum, które wzmacnia działanie kremu. W ten sposób obydwa produkty działają o wiele intensywniej. Po dokładnym oczyszczeniu i tonizowaniu skóry, wklep nawilżające serum, a dopiero potem nałóż krem.

Ochrona przed promieniowaniem UVA i UVB

Promieniowanie UVA przyczynia się do przedwczesnego starzenia się skóry, niszcząc włókna kolagenu i elastyny i powodując fotostarzenie. Natomiast rumień na skórze wywołuje promieniowanie UVB. Dlatego istotna jest ochrona przed obydwoma typami promieniowania.

Najgorsze jest promieniowanie UVA, ponieważ przenika do najgłębszych warstw skóry. Powoduje zaburzenia pigmentacyjne, a konsekwencji liczne przebarwienia skórne. Letnia pielęgnacja polega na unikaniu tych skutków.

Podstawowym elementem w Twojej kosmetyczce latem powinien być odżywczy krem, który zwiększa odporność skóry na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Postaw na kosmetyk zawierający filtry UVA i UVB. Pamiętaj także o codziennym oczyszczaniu cery, aby mogła oddychać i zregenerować się nocą. Dbaj o kondycję skóry, a zapobiegniesz jej starzeniu się.