Jak dbać o stopy? Regeneracja i pielęgnacja stóp w 5 krokach
by VIERGE

jak-dbac-o-stopy.jpg

Stopy niestety wciąż są najmniej docenianym elementem naszego ciała. Latem zwracamy na nie większą uwagę, ponieważ pokazujemy je w sandałach i odkrytym obuwiu. Zimą „giną” w ciężkich butach i niestety często nie otrzymują odpowiedniej pielęgnacji. To sprawia, ze gdy nadchodzą gorące, słoneczne dni… doprowadzenie ich do dobrego stanu bywa nieco uciążliwe. Na szczęście istnieją sposoby na to, jak szybko zadbać o stopy.

Regeneracja i pielęgnacja stóp w 5 krokach

1. Jak dbać o stopy – po pierwsze złuszczanie

Złuszczanie zalegającego przez całą zimę naskórka to konieczność. Grube warstwy skóry mogą się przesuszać, pękać i sprawiają że do skóry właściwej nie docierają odżywcze składniki z kremów. Peeling stóp możesz wykonać jeszcze przed kąpielą – umyj delikatnie stopy i wmasuj w nie peeling, który upora się z pierwszą warstwą twardego naskórka. Po takim zabiegu spłucz je i zanurz w przygotowanej kąpiel.

2. Jak dbać o stopy – po drugie kąpiel

Kąpiel dla stóp powinna być przyjemna i relaksująca. Zanurz je w ciepłej wodzie z dodatkiem hypoalergicznego mydła, olejków, soli morskiej lub specjalnej soli do stóp. Mocz je przez maksymalnie 20 minut. Gdy poczujesz, ze skóra staje się miękka sięgnij po pumeks.

3. Jak dbać o stopy – po trzecie pumeks

Idealnie, jeśli twój pumeks do stóp jest wykonany z naturalnych surowców. Jednym z lepszych jest tzw kamień peelingujący stopy, który (nasączony wcześniej odpowiednim żelem) sam wytwarza delikatną pianę i peelinguje stopy jednocześnie je odżywiając mocą składników zawartych w powstałej pianie. Innym dobrym akcesorium jest pumeks hammam, wykonany z czerwonej glinki o właściwościach odżywiających. Pamiętaj, że oba te gadżety działają dość mocno, więc nie dociskaj ich bardzo do stóp i masuj skórę delikatnie, okrężnymi ruchami.

4. Jak dbać o stopy – po czwarte krem

Krem do stóp to jeden z ważniejszych kosmetyków. Najlepiej, jeśli ma właściwości zmiękczające, nawilżające i ochronne, a jednocześnie zapobiega nadmiernej potliwości stóp. Jeśli Twoje stopy są mocno przesuszone, a skóra zwiotczała – możesz też zaopatrzyć się w specjalne, bawełniane skarpetki – nakłada się je na noc smarując wcześniej stopy grubą warstwą kremu. Dzięki temu fundujesz im całonocną kuracje regenerującą, odżywiającą i zmiękczającą naskórek. Rano stopy będą miękkie, gładkie i odżywione. Dobrym pomysłem jest również maska na stopy – ma bogatszy skład i większą koncentrację składników aktywnych odżywiających stopy.

5. Jak dbać o stopy – po piąte talk

Talk do stóp jest wciąż niepokonany, jeśli chodzi o zwalczanie przykrego zapachu i potliwości stóp. Zapewni im satynową gładkość, delikatnie odżywi, zneutralizuje zapach obuwia, zapobiegnie otarciom i odgnieceniom. Talk do stóp ma właściwości dezodorujące, ochronne, przeciwgrzybicze i odświeżające. Można nim delikatnie oprószać stopy lub nasypać do butów czy skarpet. Talk nałożony delikatną warstwą na stopy rozprasza światło i sprawia, że wydają się one gładsze, a ponadto rozjaśnia skórę.