Jak dbać o włosy latem?
by VIERGE

pielęgnacja włosów latem

Pielęgnacja włosów dobrana do ich koloru i struktury podobno uważana jest za najlepszą. Na pewno sprawdzi się podczas upalnego lata, kiedy pasemka narażone są na działanie promieni słonecznych. Jak dbać o włosy latem i jakich kosmetyków używać?

Włosy cienkie, proste lub pofalowane w kolorze blond lub jasnobrązowym potrzebują delikatnej pielęgnacji. Dobre będą dla nich te kosmetyki, które nie obciążą pasemek. W składzie takich produktów powinny znaleźć się miedzy innymi aloes, miód, panthenol lub proteiny pszenicy lub jedwabiu. Dla włosów bardzo suchych, puszących się albo takich, które mają rozdwojone końcówki zaleca się olejki (organowy, kokosowy). Dwa razy w tygodniu należy wykonać zabieg olejowania, czyli nakładania na pasma olejków. Pamiętaj, że tłuste kosmetyki aplikuje się na same końcówki. Posmarowanie skóry głowy olejkami mogłoby skończyć się oklapnięta fryzura lub łupieżem i przetłuszczeniem włosów.

Ciemne i kręcone włosy wymagają nieco innej pielęgnacji. Loczki częściej przesuszają się, dlatego poleca się stosowanie olejków i maseczek nawilżających. Kosmetyki do pielęgnacji tego rodzaju włosów powinny zawierać również olejek jojoba, z pestek moreli, orzechów makadamia lub olej sezamowy. Po umyciu głowy i aplikacji produktu głowę okręć ręcznikiem – wytworzone ciepło i składniki odżywcze z olejków szybciej przedostaną się do wnętrza włosów. Niewielką ilość olejku lub nawilżającej odżywki możesz nanieść także na pasemka tuż przed szczotkowaniem.

Włosy rude i gęste należy chronić przed promieniami słońca. W drogeriach znaleźć można mgiełki do włosów; popularne są także wymienione wyżej olejki. Przydać się może także chusta lub kapelusz, które założyć należy podczas kąpieli słonecznych.