Jak dobrać makijaż do kształtu twarzy?
by VIERGE

jak-dobrac-makijaz-do-ksztaltu-twarzy.jpg

Nie ma uniwersalnego przepisu na idealny makijaż. Przy doborze makijażu należy brać pod uwagę wiele czynników, takich jak kształt twarzy, karnacja, kolor oczu, okazja czy strój. My zajmiemy się pierwszym z nich. Jak dobrać makijaż do kształtu twarzy?

Makijaż a twarz owalna

Owalna twarz uchodzi za idealną. Dlaczego? Jest proporcjonalna: równomiernie zwęża się w kierunku czoła i brody, jej najszersza część znajduje się na wysokości kości policzkowych, odstęp między oczami nie jest ani za duży, ani za mały, a usta i nos harmonijnie wpisują się w jej kształt. Jeżeli Twoja twarz jest owalna, nie potrzebujesz przepisu na idealny makijaż, każdy będzie bowiem wyglądał dobrze.

Makijaż a twarz okrągła

Twarz okrągła charakteryzuje się miękkimi rysami i wydatnymi policzkami. Chociaż nie wszyscy, którzy ją mają, są z niej zadowoleni, jej niezaprzeczalnym atutem jest fakt, że wygląda młodo nawet w starszym wieku. Kobiety, których twarz jest okrągła, poprzez makijaż powinny nadać twarzy więcej konturu. Kontur twarzy należy podkreślić wyraźną – a nie rozmytą – linią. Uwydatnij kości policzkowe i kształt oczu. Taki makijaż sprawi, że twarz okrągła nabierze charakteru, a jednocześnie zachowa właściwą sobie kobiecość.

Makijaż a twarz kwadratowa

Twarz kwadratowa wyróżnia się nasadą włosów, bocznymi partiami twarzy i podbródkiem o prawie prostych liniach. To wszystko w połączeniu z wyraźnie zaznaczonymi kątami szczęki sprawia, że twarz wydaje się kanciasta. Kwadratowa twarz często idzie w parze z dużymi oczami i pełnymi ustami. Makijaż warto rozpocząć od optycznego złagodzenia rysów twarzy poprzez umiejętnie wykorzystaną grę światła i cienia. Róż powinno się nakładać poniżej kości policzkowych. Atuty, czyli oczy i usta, należy bezwarunkowo podkreślić. Taki makijaż sprawi, że twarz kwadratowa będzie wyglądać bardzo interesująco.

Makijaż a twarz trójkątna

Twarz trójkątna, zwana poetycko twarzą w kształcie serca, jest szeroka oraz wyróżnia się kanciastą nasadą włosów i dużym czołem. Kości policzkowe położone są wyżej niż na twarzy owalnej. Ponadto dolna część twarzy jest wyraźnie większa od górnej, a podbródek ma często spiczaste zakończenie. Małe usta, wąskie wargi oraz szeroka górna część twarzy i oczu dopełnia wrażenia braku równowagi. Aby to zmienić, twarz trójkątna powinna zostać wyrównana poprzez odpowiedni makijaż, który dodatkowo złagodzi jej rysy. W tym celu warto zastosować grę światła i cienia.