Jak działa i jakie właściwości ma kwas ferulowy?
by VIERGE

Przetestowane-przez-Wizaz-peeling-kwasem-ferulowym

Przebarwienia, zmarszczki, plamy pigmentacyjne i inne niedoskonałości są zmorą wielu kobiet. Jeżeli i ty masz z nimi problem, to powinnaś wypróbować zabieg z zakresu kosmetologii z zastosowaniem kwasu ferulowego. Czy pomoże twojej skórze?

Kwas ferulowy – a co to takiego?

Kwas ferulowy jest pochodną kwasu cynamonowego, który rozpuszcza się w wodzie i w etanolu. W naturalnej postaci znajduje się w: orzechach, ziarnach kawy, owsie, pszenicy, życie, burakach ćwikłowych, kukurydzy oraz korze, liściach i nasionach drzew iglastych. Kwas ferulowy jest powszechnie stosowany w kosmetologii, a jego podstawowe działanie polega na zapobieganiu powstawania przebarwień.

Jakie właściwości ma kwas ferulowy?

Kwas ferulowy ma szerokie zastosowanie:

  • działa antyoksydacyjnie i spowalnia proces starzenia się skóry,
  • chroni przed szkodliwym działaniem promieni UV, smogu i zanieczyszczonego powietrza,
  • niszczy wolne rodniki i hamuje negatywny wpływ niewłaściwej diety, nieprawidłowej pielęgnacji i stosowania używek (np. papierosy, alkohol),
  • wycisza stany zapalne, pomaga w leczeniu trądziku i rozjaśnia przebarwienia,
  • działa przeciwzapalnie i fotoprotekcyjnie,
  • pomaga w procesie stymulacji kolagenu i elastyny.

Jak wygląda zabieg kwasem ferulowym?

Kwas ferulowy podczas zabiegów medycyny estetycznej stosuje się w stężeniu 12%, a także wraz z witaminami A i E oraz florentyną i kwasem hialuronowym. Wykorzystuje się go także podczas peelingów chemicznych. Zabiegi takie są polecane osobom, które chcą opóźnić starzenie się skóry, spłycić zmarszczki i rozjaśnić przebarwienia. Jeżeli masz piegi, trądzik pospolity lub przetłuszczającą się skórę twarzy, to kuracja kwasem ferulowym jest dla ciebie. Substancja ta jest także używana w zabiegach mezoterapii bezigłowej, podczas których odbudowuje się włókna kolagenowe i elastynowe.