Jak działa puder do włosów?
by VIERGE

puder-do-wlosow.jpg

Puder do włosów to kosmetyk, który sprawi, że nawet cienkie włosy staną się puszyste. Dowiedz się, jak działa puder do włosów, jak go stosować i jakie są rodzaje pudrów do włosów.

Co to jest puder do włosów i jak działa?

Puder do włosów to delikatny proszek zbudowany z mikrocząsteczek lub mikrowłókien, które mają na celu oblepienie poszczególnych kosmyków. Puder unosi włosy u nasady, dzięki czemu fryzura staje się gęstsza i puszystsza niezależnie od długości włosów. Ponadto puder do włosów nadaje im plastyczność, to znaczy umożliwia ich szybkie ułożenie nawet za pomocą palców. Co więcej, puder utrwala fryzurę i absorbuje nadmiar sebum, więc momentalnie odświeża włosy. Niektóre pudry dodatkowo maskują przerzedzenia i zakola, dlatego są szczególnie popularne wśród mężczyzn. Występują w różnych kolorach, więc łatwo je dopasować do indywidualnych potrzeb.

Jak stosować puder do włosów?

Opakowanie pudru przypomina solniczkę. Wystarczy nim wstrząsnąć, posypać pudrem włosy przy samej skórze, delikatnie wmasować i dłońmi ułożyć pożądaną fryzurę. Puder do włosów użyty zgodnie ze wskazówkami producenta nie pozostawi żadnych śladów i nie sprawi kłopotów przy rozczesywaniu. Puder zmywa się w wyniku mycia włosów z użyciem szamponu oczyszczającego.

Nie należy wysypać zbyt dużej ilości pudru naraz, bo w przeciwnym razie będziemy mieć problem z rozczesaniem włosów i ich późniejszym spłukaniem. Ponadto nadmiar pudru w jednym miejscu może zatkać pory na skórze głowy.

Rodzaje pudrów do włosów

Puder do włosów sprawdzi się w przypadku włosów przetłuszczających się i normalnych, za to nie jest wskazany w przypadku przesuszającej się skóry głowy. Puder powinniśmy dopasować do rodzaju włosów i efektu, jaki chcemy uzyskać. Możemy wybierać spośród pudrów matujących, stylizujących i w sprayu.

Matujący puder do włosów nadaje włosom objętość, zapewnia długotrwałe utrwalenie fryzury i sprawia, że włosy zyskują matową miękkość. Stylizujący puder do włosów sprawdzi się w pielęgnacji włosów cienkich i delikatnych oraz ma na celu wykończenie fryzury. Absorbuje nadmiar sebum i chroni włosy przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Z kolei puder do włosów w sprayu to połączenie pudru i lakieru do włosów, które zapewnia włosom wspaniałą objętość i intensywne utrwalenie fryzury.