Jak działają szwajcarskie kosmetyki naturalne? Marka kosmetyczna Weleda
by VIERGE

Szwajcaria budzi same pozytywne skojarzenia: szwajcarski bank ‒ pewny, szwajcarski zegarek ‒ niezawodny, szwajcarska czekolada ‒ dobra gatunkowo. A jak się sprawy mają ze szwajcarskimi kosmetykami? Równie dobrze. Jednym z argumentów, które potwierdzają tę tezę, jest Weleda ‒ marka szwajcarskich kosmetyków naturalnych. Jak działają kosmetyki marki Weleda i po które z nich warto sięgnąć w pierwszej kolejności? Jak pachną te szwajcarskie kosmetyki naturalne? 

Jak działają kosmetyki marki Weleda?

Szwajcarska marka Weleda istnieje od 1921 roku. Od tamtej pory w jej filozofię wpisują się zwłaszcza wysokie standardy, wysoka jakość surowców i holistyczne podejście do człowieka. Przez wszystkie te lata Weleda nie została wchłonięta przez żaden wielki koncern, dzięki czemu mogła pozwolić sobie na luksus pozostania tą samą, uczciwą ‒ bo wierną sobie ‒ marką.

Poza kosmetykami ma w swojej ofercie produkty dietetyczne i leki antropozoficzne. Antropozofia to pogląd, który wykorzystuje prawa naukowe dla lepszego zrozumienia duchowości. Ten nurt znajduje zastosowanie na wielu gruntach, na przykład w edukacji, sztuce i medycynie oraz koresponduje z holistycznym postrzeganiem człowieka. Co to oznacza dla Weledy? Marka traktuje ludzi i naturę jako całość, której wszystkie komponenty są ze sobą powiązane siecią relacji, jakie zachodzą pomiędzy codzienną aktywnością człowieka a naturą.

Kosmetyki marki Weleda

Już powiedzieliśmy, jakie są kosmetyki marki Weleda ogólnie, a teraz opiszemy najpopularniejsze z nich. Na szczególną uwagę zasługują:

  • Krem Skin Food ‒ naturalny kosmetyk nawilżający dedykowany suchej i szorstkiej skórze każdej partii ciała;
  • Pasta do zębów z dodatkiem soli morskiej ‒ kosmetyk bez zawartości fluoru, za to wzbogacony o sól morską i mineralne drobinki oczyszczające. Sól morska pobudza produkcję śliny i wzmacnia działanie oczyszczające pozostałych składników pasty;
  • Olej ze słodkich migdałów przeznaczony do demakijażu;
  • Migdałowy krem do twarzy ‒ kosmetyk dedykowany cerze suchej i wrażliwej, dlatego ma właściwości odżywcze, działa kojąco i jest pozbawiony zapachu;
  • Dezodorant w kulce ‒ cytrusowy dezodorant bez zawartości soli i aluminium. Zapewnia świeżość przez całą dobę;
  • Olejek do masażu z arniką ‒ umożliwia wykonanie masażu rozgrzewającego. Wspomaga mięśnie po treningu lub innej aktywności;
  • Krem nagietkowy ‒ w zasadzie kosmetyk przeznaczony do twarzy dziecka, ale równie dobrze mogą go stosować dorośli, na przykład do twarzy, dłoni, łokci i stóp. Krem nawilża i zmiękcza skórę oraz chroni ją przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak pachną kosmetyki marki Weleda?

Kosmetyki Weleda pachną charakterystycznie, to znaczy naturalnie i ziołowo. Nie czuć w nich sztucznych aromatów i konserwantów. Można by powiedzieć, że właśnie tak pachnie zdrowie.