Jak naturalnie rozjaśnić włosy? Skuteczne i tanie sposoby
by VIERGE

Każda dziewczyna co rusz wprowadza zmiany w swoim wyglądzie. Może to dotyczyć sposobu malowania się, ubierania lub ozdabiania ciała. Ale może też dotyczyć koloru włosów. Nie chodzi tylko o farbowanie, prostowanie lub kręcenie pasemek. Popularne jest także rozjaśnianie włosów naturalnymi sposobami.

Jak rozjaśnić włosy naturalnymi sposobami?

Rozjaśnianie włosów wciąż jest modne, bo modne są nadal blondy i złociste refleksy. Efekt ombre i sombre uwielbia wiele kobiet. Włosy możesz rozjaśnić w salonie fryzjerskim lub za pomocą specjalnych kosmetyków dostępnych w drogeriach. Jednak te metody mogą uszkadzać strukturę pasemek. Jeżeli zależy ci na ładnym i zdrowym wyglądzie fryzury, to wypróbuj naturalne sposoby rozjaśniania włosów.

Rozjaśnianie włosów cytryną

Jest to najbardziej znany sposób rozjaśniania włosów. Sok z cytryny ma niższe pH niż twoje włosy lub skóra i dlatego trzeba stosować go w rozcieńczonej formie. Na jedną porcję soku z cytryny zastosuj 5 porcji wody. Taką miksturę możesz dodawać do płukanki, stosować jako kosmetyk w sprayu lub dodatek do olejowania włosów. Pierwsze efekty zobaczysz po dwóch tygodniach, ale pamiętaj, że cytryna może zabarwić Twoje włosy na żółto.

Rozjaśnianie włosów rumiankiem

Dzięki rumiankowi uzyskasz na włosach słoneczne i naturalne refleksy. A co najlepsze jest bardzo delikatny dla skóry, w końcu ma działanie łagodzące podrażnienia. Najszybsze efekty uzyskasz w ciągu 5 minut trzymania włosów w rumiankowej płukance. Pamiętaj tylko, żeby takiej płukanki nie zmywać wodą ani szamponem. Najlepiej napar z rumianku przelać do butelki z atomizerem i trzy razy w tygodniu spryskiwać nim włosy.

Rozjaśnianie włosów miodem

Ten sposób rozjaśniania włosów daje bardzo naturalne efekty i jest w pełni bezpieczny. Dwie łyżki miodu wymieszaj z pół litra ciepłej wody. Następnie przemyj lub zamocz na kilka minut pasemka. Miód się klei, dlatego na koniec głowę umyj szamponem lub odżywką.

Rozjaśnianie włosów cynamonem

Cynamon podkreśli złote refleksy na twoich włosach. Wymieszaj go z maską, następnie zaaplikuj na włosy i owiń ręcznikiem w celu podniesienia temperatury Kosmetyk trzymaj na włosach około dwie godziny. Weź pod uwagę, że cynamon ma działanie rozgrzewające i może podrażnić. Jeżeli poczujesz pieczenie, to natychmiast zmyj maskę i zastosuj łagodząca płukankę na przykład z rumianku.

Jak szybko rozjaśnić włosy?

Jeśli miałabyś wybierać najszybszy sposób rozjaśniania włosów z tych opisanych powyżej, to zapewne postawiłabyś na cytrynę. Ale uważaj – ten żółty owoc może mieć szkodliwy wpływ na pasemka. W dużych ilościach będzie je przesuszał, a na włosach już pofarbowanych może wyrządzić prawdziwe szkody – kolor nabierze pomarańczowo-żółtych odcieni. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest wystawienie włosów na działanie promieni słońca – oczywiście również z umiarem.