Jak optycznie powiększyć oczy? Makijaż powiększający oczy krok po kroku
Makijaż powiększający oczy jest przeznaczony dla kobiet, których natura nie obdarzyła elektryzującym spojrzeniem. Na szczęście, istnieją sposoby, które umożliwią wydobycie głębi oka i jego optyczne powiększenie. Makijaż powiększający oczy zakłada rozświetlanie ich oraz rozjaśnianie niektórych ich partii jasnym cieniem i dopełnianie cieniem w ciemnym kolorze. Jak zrobić makijaż powiększający oczy krok po kroku?
Jak zrobić makijaż powiększający oczy krok po kroku?
Makijaż powiększający oczy może zrobić każda kobieta, która chciałaby osiągnąć taki efekt. Mimo to inne propozycje mamy dla adeptek sztuki makijażu i kobiet w niej wprawionych.
Makijaż powiększający oczy dla początkujących
- Najpierw na ruchomą część powieki nakładamy beżowy cień.
- Następnie na górnej powiece, wzdłuż linii rzęs, za pomocą eyelinera lub kredki, malujemy czarną lub ciemnobrązową kreskę. Nie powinnyśmy jej prowadzić od samego wewnętrznego kącika, aby nie zmniejszać optycznie oka.
- Nakładamy ciemny cień powyżej załamania nad ruchomą częścią powieki. W ten sposób dodamy oczom głębi.
- Rozcieramy jasnobeżową kredkę pod brwiami, po czym malujemy nią wewnętrzną stronę dolnej powieki (tak zwaną linię wodną).
- Teraz nadeszła pora na podkreślenie rzęs. Nie wystarczy pomalować ich tuszem – należy także podkręcić je zalotką. Wywinięte rzęsy efektownie „otwierają oko”.
- Przyjrzyjmy się swoim brwiom. Nie powinny być za krótkie, bo wtedy oczy wydadzą się mniejsze niż w rzeczywistości. Koniec brwi powinna wyznaczać linia poprowadzona od krawędzi nosa przez zewnętrzny kącik oka aż do skroni. Jeżeli brwi są za krótkie, należy je przedłużyć cieniem lub kredką.
Nie wolno obrysowywać oczu czarną kredką ani rysować wyraźnej czarnej kreski na dolnej powiece, ponieważ oba te zabiegi zmniejszają optycznie oczy.
Makijaż powiększający oczy dla zaawansowanych
- Jeżeli jest taka potrzeba, domalowujemy brwi lub nadajemy im kształt cieniem. W przypadku ciemnych i gęstych brwi jedynie utrwalamy je przeznaczonym do tego żelem.
- Na całą powierzchnię górnej powieki nakładamy jasny cień w kolorze kremowym lub beżowym.
- Aby otworzyć i rozświetlić oczy, w ich kącikach nakładamy jasny, rozświetlający cień, który następnie rozcieramy na powierzchni ruchomej powieki.
- Jasnobrązowym cieniem zaznaczamy koniec powieki i jej załamanie. Blenduj cień powyżej załamania oka.
- Ciemniejszym, brązowym cieniem zaznaczamy dolną powiekę od zewnętrznego łuku do połowy oka. Ponadto przeciągamy odrobinę cienia na górną powiekę aż do jej załamania.
- Bardzo jasny cień rozświetlający aplikujemy w wewnętrznym kąciku oku na dole. Dla trwalszego i bardziej spektakularnego efektu nakładamy cień „na mokro”.
- Za pomocą czarnego eyelinera rysujemy kreskę na górnej powiece; zaczynamy od wąskiej kreski w wewnętrznym kąciku oka i stopniowo ją pogrubiamy na zewnątrz. Na końcu robimy delikatne kocie oko. W przypadku braku wprawy w makijażu eyelinerem – zaznaczamy wcześniej linię czarną kredką i przykrywamy ją eyelinerem.
- Dokładnie tuszujemy rzęsy. Maskara, której używamy do tego celu, musi być świeża, bo w przeciwnym razie efekt nie będzie satysfakcjonujący.
- Aby dopełnić dzieła, sięgamy po delikatny róż i malujemy nim policzki. Następnie podkreślamy usta różową pomadką lub czerwoną szminką.