Jak pozbyć się cellulitu szybko i skutecznie? Jak zwalczyć cellulit?
by VIERGE

Cellulit, zwany inaczej pomarańczową skórką dotyka co drugą kobietę. Nierównomiernie rozłożona tkanka tłuszczowa gromadzi się najczęściej na udach i brzuchu, rzadziej na łydkach i przedramionach. Czy da się z nim rozprawić raz na zawsze? Jak skutecznie pozbyć się cellulitu?

Jak zwalczyć cellulit?

Na początek rozwiejmy mit: cellulit nie zniknie po tygodniu i nie pomogą mu żadne dostępne w aptekach czy drogeriach tabletki. Kremy czy olejki do masażu również nie zadziałają, jeśli nie będą miały wsparcia w postaci odpowiedniej diety i dawki ruchu. Pamiętaj, że nawet codzienny spacer przyczynia się do zwalczania cellulitu, ponieważ pobudza krążenie podskórne i poprawia cyrkulację krwi. Dzięki temu tłuszcz nie odkłada się w tkankach tylko jest wymiatany razem ze zbędnymi produktami przemiany materii. Wysiłek fizyczny to najlepszy sposób na pozbycie się cellulitu, ale równie dobrze działają zabiegi mechaniczne (masaż) , które możesz wykonać w domu. Poniżej opisujemy jeden z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się pomarańczowej skórki.

Jak zwalczyć cellulit masażem – szczotkowanie ciała

Szczotkowanie ciała to bardzo skuteczny sposób na pozbycie się pomarańczowej skórki i ujędrnienie całego ciała. Jest on o tyle komfortowy, że nie wymaga ani dużej wprawy, ani nakładów czasu. Szczotkowanie całego ciała nie powinno bowiem trwać dłużej niż 10 minut – tyle wystarczy, aby pobudzić cyrkulację w komórkach.

Szczotkowanie ciała zwalcza cellulit, ale jednocześnie wpływa korzystnie na cały organizm. Ma ono kilkuset letnią tradycję i według wierzeń ajurwedy nie tylko uzdrawia ono ciało, ale również uwalnia z niego negatywną, nagromadzoną w ciągu dnia energię.

Dzięki regularnemu szczotkowaniu cała z komórek skóry uwalniają się toksyny, a przepływ krwi się nasila, ponieważ szczotka pobudza krążenie podskórne, Dzięki temu pracuje ona intensywniej usuwając złogi tłuszczu i zbędne komórkom produkty przemiany materii.

Do szczotkowania ciała używaj specjalnej szczotki z naturalnego włosia, przeznaczonej właśnie do szczotkowania i masażu ciała. Może ona być wyposażona w specjalny długi uchwyt, lub po prostu gruby pasek dzięki któremu szczotka nie zsunie się z dłoni i wygodnie będzie Ci wykonać masaż.

Podczas takiego masażu należy pamiętać o dwóch zasadniczych kwestiach:

  1. Masaż powinien być wykonywany na sucho – skóra musi być osuszona i nie nasmarowana żadnym balsamem ani oliwką
  2. Wykonuje się go zawsze zaczynając od nóg i kierując szczotkę ku górze (w kierunku serca) – tylko w ten sposób poprawisz cyrkulację i polepszysz krążenie.

Szczotkowanie ciała na sucho zacznij od stóp. Następnie długimi pociągnięciami szczotki ku górze wymasuj łydki i przechodź wyżej, ku udom i pośladkom. Masując brzuch (również pionowe linie) lekko zmniejsz nacisk, ponieważ skóra w tym rejonie jest delikatniejsza. Jeśli chcesz poprawić trawienie – możesz też poświecić chwilę i wymasować brzuch okrężnymi ruchami – zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Na koniec wymasuj dłonie, przedramiona i ramiona – również kierując się pionowymi ruchami ku górze, czyli w stronę serca.

Po takim masażu warto wmasować w skórę odpowiedni krem antycellulitowy. Ciała szybciej go wchłonie, a składniki w nim zawarte dotrą głębiej do komórek, ponieważ krążenie wewnątrzkomórkowe i przepływ krwi jest szybszy.

Regularnie wykonywane szczotkowanie ciała połączone z dietą i ćwiczeniami sprawi, ze już po kilku tygodniach widoczność cellulitu znacznie się zmniejszy. Jeśli skórka pomarańczowa na Twoim ciele jest w pierwszej-najłagodniejszej fazie – istnieje prawdopodobieństwo, ze po takich zabiegach cellulit zniknie na zawsze. Powodzenia!