Jak samodzielnie rozjaśnić ciemne włosy w domu? 2 sprawdzone sposoby!
by VIERGE

Chcesz odświeżyć swój wizerunek na wiosnę? Nic dziwnego, wiosna to czas zmian! Jedną z transformacji, na które najczęściej się decydujemy jest… zmiana fryzury! Rozjaśnienie włosów to strzał w 10! Niemniej jednak zdecydowanie przyciemnić blond włosy, niż rozjaśnić ciemne. Jeśli jednak chciałabyś rozjaśnić swoje brązowe włosy to przychodzimy z pomocą! Co istotne, wcale nie musisz iść do fryzjera, by zyskać upragniony kolor – możesz go uzyskać samodzielnie w domowych warunkach. 

Po pierwsze – przygotowanie

Rozjaśnianie włosów polega na pozbawieniu ich naturalnego pigmentu. Należy pamiętać więc, że każde rozjaśnienie włosów osłabia je i niszczy. Dlatego przed tym zabiegiem warto jeszcze bardziej zadbać o kondycję swoich włosów. Takiego zabiegu nie należy wykonywać na bardzo zniszczonych i suchych włosach, bo efekt będzie marny. By wzmocnić swoje włosy przed zabiegiem stosuj odżywki nawilżające i regenerujące. Dzięki temu włosy będą lepiej ochronione przed szkodliwym działaniem rozjaśniania, a efekty będą bardziej widowiskowe!

Po drugie – lepiej krócej, niż dłużej

Niezależnie od wybranego przez Ciebie sposobu, lepiej trzymaj produkty na włosach krócej, niż dłużej. Jeśli jest napisane, by trzymać od 30 do 60 minut, to zachowaj ten czas. Uwierz, że efekt trzymania ponad 60 minut będzie daleki od zamierzonego – a skutki mogą być opłakane. Dlatego lepiej jest zrobić kilka krótszych sesji rozjaśniania, niż jedną długą. Oprócz tego, przed zdecydowaniem się na rozjaśnienie warto wykonać próbę uczuleniową. Wybierz jeden kosmyk włosów i to na nim wykonaj rozjaśnienie – sprawdzisz dzięki temu, czy metoda nie zniszczy Twoich włosów i czy kolor jest odpowiedni.

Jak samodzielnie rozjaśnić ciemne włosy w domu – 2 sprawdzone sposoby 

1. Kombo mieszanka 

Jest to najbardziej naturalny sposób. Pojedynczo te składniki na ciemne włosy mogą nie zadziałać. Jednak razem mogą świetnie zadziałać na nasze włosy. Potrzebujesz: 2 łyżki miodu, 1 łyżkę cynamonu, 1 łyżkę soku z cytryny i torebkę rumianku. Rumianek należy rozpuścić w gorącej wodzie, gdy trochę przestygnie należy dodać miód, cynamon i sok z cytryny. Po umyciu włosów należy moczyć je w tej mieszance. Na koniec można resztę wylać na włosy. Po tym zabiegu warto nałożyć na włosy odżywkę.

2. Woda utleniona 

Druga metoda jest bardziej ingerująca w strukturę włosa. Wiązać się może z przesuszeniem i osłabieniem włosów. Wybierz wodę max 6% (im większy procent, tym mocniejsze działanie). Wybierz te kosmyki, które chcesz rozjaśnić i połóż na nie waciki nawilżone wodą utlenioną. Następnie owiń wybrane kosmyki folią aluminiową. Po 10-15 minutach spłucz włosy i nałóż odżywkę.