Jak spowolnić proces starzenia się skóry? 4 skuteczne sposoby! 
by VIERGE

W życiu każdej z nas przychodzi taki moment, że pojawiają się pierwsze zmarszczek. Jest to całkowicie naturalny proces i nie ma potrzeby do niepokoju. Niemniej jednak jeśli Cię to przygnębia, to nie czekaj. Mamy 4 skuteczne sposoby, które nie tylko spowolnią proces starzenia się, ale także wygładzą powstałe już zmarszczki. Poznasz je w tym artykule. 

Choć często wtedy jeszcze tego nie zauważamy, to skóra zaczyna się starzeć tuż po 25 roku życia. Proces ten przyspiesza po 30stce. Choć po kosmetyki dedykowane skórze dojrzałej sięgamy jeszcze później, uważamy, że jest to błąd. W końcu lepiej zapobiegać niż leczyć. Dobranie odpowiednich kosmetyków, świadoma pielęgnacja, a także inne czynniki skutecznie opóźnią ten proces, a my będziemy cieszyć się młodą, jędrną i elastyczną skórą przez długie lata. 

Spowolnienie procesu starzenia się skóry – 4 skuteczne sposoby 

1 sposób – Dwuetapowe oczyszczanie skóry 

Mówi się, ze oczyszczanie jest najważniejszą częścią pielęgnacji. Warto robić je dwuetapowo, ponieważ wtedy zyskujemy pewność, ze skóra zostanie dokładnie oczyszczona, a wszelkie pozostałości makijażu, brudu, kurzu, czy innych zanieczyszczeń będą usunięte. Dzięki temu nie tylko następnie nakładane kosmetyki (jak serum lub krem) zostaną lepiej przyswojone, ale także zminimalizujemy ryzyko namnożenia się wolnych rodników, które są odpowiedzialne za przyspieszenie procesu starzenia się cery.

Dwuetapowe oczyszczanie twarzy składa się z: 

  • demakijażu

Możesz użyć płynu micelarnego, mleczka, bądź olejku.

  • mycia twarzy

Niektórzy są zwolenniczkami używania samej wody. My polecamy dodać do niej żel, piankę, bądź emulsję.

2 sposób – Joga twarzy

Ta metoda jest niezwykle prosta, naturalna i jedyne czego potrzebujecie, to…odrobina wolnego czasu. Oczywiście najważniejsza jest regularność. Ćwiczenia nie tylko usprawniają mięśnie mimiczne i relaksują, ale także poprawiają owal i jędrność skory. Na YouTubie znajdziecie mnóstwo tutoriali z konkretnymi ćwiczeniami. Dobrym pomysłem jest także wybranie się do fizjoterapeutki, która dobierze ćwiczenia indywidualne.

3 sposób – Ochrona przeciwsłoneczna 

Niezależnie od miejsca zamieszkania i pory roku, promienie słoneczne do nas docierają. Z tego powodu codziennie powinnyśmy używać kremu z filtrem SPF. Najlepiej wybrać SPF 50, jednak nawet SPF 30 przyniesie oczekiwane rezultaty. Jest to niezbędne, ponieważ szacuje się ze promienie słoneczne są w głównej mierze odpowiedzialne za przedwczesne powstanie zmarszczek i zestarzenie się skóry. Nie zapominajmy o smarowaniu także szyi i dekoltu, na których widać oznaki starzenia jeszcze bardziej niż na twarzy.

4 sposób – Zdrowe nawyki 

Nasza skóra jest odzwierciedleniem wewnętrzną kondycją naszego organizmu. Palenie papierosów, picie alkoholu i inne używki zdecydowanie przyspieszają oznaki starzenia. Skóra palacza charakteryzuje się szarością, zmarszczkami palacza i nierównym kolorytem. Rzucenie palenia przyniesie szereg korzyści zarówno teraz, jak i w przyszłości! Do utraty kolagenu (odpowiedzialnego za jędrność i elastyczność skory) przyczynia się mocny i długotrwały stres. Brak odpowiedniej ilości snu nie daje organizmowi (w tym skórze) szansy na regenerację. Dieta także ma ogromny wpływ na kondycję i jędrność skory.

Zrezygnuj z używek, wysypiaj się, postaraj się wyeliminować z życia stresory, pij dużo wody i włącz do swojej diety produkty bogate w witaminy i minerały. Zdrowe nawyki to klucz do pięknej i młodej skory przez długie lata!