Jak stosować krem do depilacji? Porady i wskazówki
by VIERGE

Używanie kremu to jedna z metod depilacji niechcianego owłosienia. Niestety nie dla wszystkich będzie ona bezpieczna i skuteczna. Sprawdź, jak stosować krem do depilacji, by długo cieszyć się gładką i piękną skórą.

Skład kremów do depilacji

Głównym składnikiem kremów do depilacji jest kwas tioglikolowy. Jego działanie polega na rozpuszczeniu keratyny włosa i tym samym samego włosa. Niestety cząsteczki kosmetyku nie są tak małe, żeby przeniknąć do mieszka włosa i rozpuścić cebulki. Z tego powodu włoski po kilku dniach odrastają. Ze względu na chemiczny skład nie poleca się kremów do depilacji osobom z wrażliwą, suchą i delikatną skórą. Po zabiegu należy zastosować preparat z zawartością łagodzących i nawilżających substancji. Dobrze sprawdzą się aloes, rumianek lub mocznik.

Rodzaje kremów do depilacji

Podziału kremów do depilacji dokonano ze względu na rodzaj skóry i miejsce depilacji. Mamy zatem kosmetyki do skóry normalnej, wrażliwej, suchej oraz produkty do depilacji bikini, pach, twarzy. Tym, co odróżnia kremy od siebie, jest przede wszystkim ilość substancji aktywnych. W kremach do skóry wrażliwej lub do twarzy będzie ona niższa niż w kremach do skóry normalnej lub do nóg. Co więcej, w preparatach przeznaczonych do wrażliwej skóry lub do depilacji delikatnych części ciała znajduje się więcej składników łagodzących niż w innych produktach.

Jak używać kremu do depilacji?

Skórę, którą chcemy wydepilować należy dokładnie umyć, oczyścić i osuszyć. Dla uzyskania lepszego efektu można zrobić peeling. Następnie trzeba założyć rękawiczki, żeby ochronić skórę dłoni. Za pomocą szpatułki lub ręki rozprowadzamy krem. Kosmetyk pozostawiamy na skórze na kilka minut (taka informacja na pewno znajduje się na etykiecie). Nie należy przekraczać zalecanego czasu, bo można doprowadzić do podrażnień i uszkodzeń naskórka. Po upływie wyznaczonego czasu skórę bardzo dokładnie myje się wodą. Jeżeli pozostaną pojedyncze włoski, zabieg można powtórzyć. Bardzo ważne jest jednak, żeby po depilacji skórę posmarować nawilżającym balsamem.

Czy wiesz, że…

Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu depilacji kremem są otwarte rany i skaleczenia. Jeżeli usuwasz owłosienie z miejsc intymnych, nie nakładaj produktu na błony śluzowe.