Jak uczesać się do spania? Te triki zadbają o twoje włosy
by VIERGE

Fryzura do spania to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które nie lubią rano układać włosów. Dzięki takiemu wieczornemu uczesaniu uzyskamy loki, proste pasemka lub delikatne fale. Jaką fryzurę zrobić do spania, żeby po przebudzeniu nie marnować czasu na modelowanie włosów?

Fryzura do spania, która chroni włosy

Jeśli zależy ci na tym, żeby podczas spania twoje włosy nie były narażone na uszkodzenia, to zainwestuj w dwie rzeczy: satynowy czepek do spania lub satynowe poszewki na pościel. Pierwsza przyda się paniom z lokami. Czepek ochroni taką fryzurę przed odkształceniami i zmniejszy puszenie się pasemek. Poszewki natomiast zminimalizują ryzyko uszkodzeń na strukturze włosów.

Przed snem warto związać włosy w warkocz lub kok. Jeżeli obawiasz się, że nie będą to komfortowe uczesania, to nie musisz zaplatać pasemek bardzo mocno. A jeśli zdecydujesz się na koka, to zrób go najlepiej na czubku głowy – ułatwi ci to spanie. Rankiem natomiast będziesz miała loki lub delikatne fale, które należy utrwalić i przeczesać palcami.

A jak podczas snu uzyskać proste włosy i co zrobić, żeby się nie kręciły lub nie falowały? Możesz związać je w kucyk. Jeśli twoje pasemka nie mają tendencji do kręcenia się, to rankiem uzyskasz odpowiednią fryzurę. Kucyka najlepiej związać na czubku głowy po to, żeby nie przeszkadzał ci podczas snu.

Fryzura do spania – wskazówki

  1. Przed snem dokładnie wysusz włosy, bo wilgotne pasemka są bardziej podatne na uszkodzenia.
  2. Nie związuj włosów mocno gumką, bo podczas snu może się odkształcić na powierzchni pasemek.
  3. Do związania pasemek zawsze używaj grubych i miękkich gumek. Gumki z metalowymi elementami lub gumki recepturki mogłyby uszkodzić włosy.
  4. Nie śpij z ręcznikiem na głowie. Wilgotne środowisko jest korzystne dla rozwoju bakterii i grzybów.
  5. Włosów nie trzyj mocno ręcznikiem, bo je osłabisz, a skórę głowy podrażnisz.
  6. Podczas mycia nałóż odżywkę. Dzięki niej włosy będą wyglądały ładniej i będą ładniejsze.
  7. Przed snem nie używaj lakieru do włosów, bo poskleja, wysuszy i uszkodzi twoje włosy.