Jak wyglądać świetnie bez makijażu na siłowni?
by VIERGE

Wszystkie kobiety chcą wyglądać rewelacyjnie nawet na siłowni. Jednak ćwicząc w makijażu, wyrządzasz sobie i swojej skórze dużo szkody. Pot i kosmetyki zapychają pory skóry i w efekcie prowadzą do powstania trądziku i podrażnień. Sprawdź, jak świetnie wyglądać bez makijażu na siłowni.

Fitness bez makijażu

Jeżeli następną godzinę lub dwie zamierzasz spędzić na intensywnych ćwiczeniach, zmyj makijaż. Pot spływający z czoła w połączeniu z podkładem wygląda nieestetycznie. Podobnie może stać się z tuszem do rzęs. Zamiast tych kosmetyków użyj kremu BB, który ma upiększające działanie. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie doklejenie sztucznych rzęs. Lecz na przyszłość zapamiętaj: ćwiczenie w pełnym makijażu może pośrednio przyczynić się do powstawania trądziku i zaskórników.

Jak wypielęgnować cerę?

Zauważyłaś, że na twojej twarzy pojawiło się nieco więcej krostek i podrażnień? Jeśli tak, to do pielęgnacji włącz kosmetyki wzmacniające naczynka krwionośne i złuszczające naskórek. Wypróbuj kremy z arniką lub kwasami owocowymi. Dzięki nim czerwone pajączki znikną, a pory skóry będą czyste. Twoja buzia stanie się gładka, piękna i zdrowa.

Bakteriom powiedz nie!

Na przyrządach na siłowni gromadzi się dużo bakterii. Dotykając rowerków, hantli lub ławeczek, a następnie ocierając pot z czoła, przenosisz je na skórę. Skutek? Trądzik, zaskórniki, podrażnienia, o innych chorobach nie wspominając. Jeżeli chcesz mieć ładną cerę, na siłownię zabieraj ręcznik. Wytrzesz nim spoconą skórę, a także na nim usiądziesz. Po każdym treningu weź prysznic i zastosuj oczyszczające kosmetyki. W trakcie treningu przydadzą ci się również chusteczki lub żel antybakteryjny.

Wyglądaj pięknie na treningu

Przed treningiem nie stosuj mocnych perfum i owocowych mgiełek. Zamiast nich użyj wody termalnej w sprayu. Jeżeli zależy ci na tym, aby twój antyperspirant działał dłużej i lepiej, zastosuj go na wieczór. Pamiętaj o upięciu włosów. Załóż opaskę, a grzywkę podepnij spinkami. Włosy zwiąż w koński ogon lub warkocz. Pamiętaj, aby po treningu umyć głowę.