Jak zregenerować paznokcie po hybrydzie? Wpływ hybrydy na płytkę
by VIERGE

Manicure hybrydowy, w skrócie hybryda, ma wiele zalet: przede wszystkim jest trwały i wygodny. Niestety, właśnie z powodu swojego największego atutu, jaką jest trwałość, hybryda pogarsza kondycję paznokci. Dlaczego hybryda niszczy paznokcie i jak zregenerować paznokcie po hybrydzie? 

Dlaczego hybryda niszczy paznokcie?

Powodem, dla którego hybryda pogarsza kondycję i automatycznie wygląd paznokcia, jest to, że ten typ manicure wymaga nałożenia kilku warstw silnie działającego lakieru. Lakier hybrydowy to produkt chemiczny, który nie zawiera żadnych substancji odżywczych. Do osłabienia paznokci dochodzi po długotrwałym i regularnym aplikowaniu hybrydy ‒ wtedy paznokcie zaczynają się łamać i nabierać niezdrowego koloru. Ponadto ponowne nałożenie hybrydy nastręcza trudności. Nic dziwnego ‒ ostatecznie dlaczego lakier miałby się trzymać na słabych, zniszczonych płytkach? Zamiast tego łuszczy się i schodzi z paznokci. Co wtedy robić? Należy odpocząć od hybrydy i poświęcić ten czas na regenerację paznokci.

Jak zregenerować paznokcie po hybrydzie?

Hybrydę należy zdjąć z paznokcia tak, aby go nie uszkodzić. Jeżeli nie wiemy, jak to zrobić, lepiej udać się do profesjonalnej manikiurzystki niż podejmować ryzykowne próby. Kiedy już nie mamy hybrydy na paznokciach, powinnyśmy obciąć je na krótko, aby przyspieszyć ich wzmocnienie. Zaraz potem nakładamy na paznokcie i skórki oliwkę lub odżywkę do paznokci (robimy to kilka razy dziennie). Jeszcze częściej, najlepiej po każdym zmoczeniu rąk, używamy nawilżającego kremu do rąk.

Regeneracja paznokci po hybrydzie powinna iść w parze ze zmianą sposobu odżywiania. Dieta na zdrowe paznokcie musi uwzględniać produkty bogate w krzem, magnez, cynk, żelazo, witaminę C, witaminy z grupy B, kwasy tłuszczowe oraz duże ilości wody mineralnej. Te cenne minerały, witaminy i kwasy znajdziemy między innymi w nasionach, otrębach, chudym mięsie drobiowym, jajach, grubych kaszach, roślinach strączkowych, rybach, oleju lnianym i oliwie z oliwek. Ewentualnie można je zastąpić suplementami diety na zdrowe paznokcie.

Taka przerwa od hybrydy powinna trwać około dwóch, trzech miesięcy. W tym czasie nie nakładamy tipsów i nie poddajemy się żadnym zabiegom na paznokcie, nawet nie malujemy ich lakierem. Jeżeli w przyszłości zdecydujemy się powtórzyć zabieg, warto nałożyć pod hybrydę bazę proteinową, która przygotuje paznokcie do manicure hybrydowego, a także wzmocni je i odżywi. Baza witaminowa pod hybrydę zawiera witaminę E i B5, które pielęgnują płytkę.