Jak zregenerować suche i zniszczone włosy?
by VIERGE

Suche i zniszczone włosy mogą być oznaką chorób, nieodpowiedniej pielęgnacji lub bardzo szkodliwego wpływu zewnętrznych czynników. Jeżeli są matowe, łamią i kruszą się, a ich końce się rozdwajają, to musisz wziąć sprawy w swoje ręce. Sprawdź, jak zadbać o suche i zniszczone włosy.

Szampon do zniszczonych i suchych włosów

Włosy, które są suche i zniszczone, zazwyczaj puszą i elektryzują się, są matowe i szorstkie w dotyku. Do pielęgnacji takiego typu pasemek świetnie sprawdzą się szampony delikatnie oczyszczające, ale nie naruszające naturalnej bariery ochronnej skóry i nie przesuszające włosów. Najlepiej będą działać preparaty bez silikonów, które mają właściwości obciążające i mogące wywołać przetłuszczanie się skóry głowy. Wybieraj szampony do włosów cienkich, zniszczonych i przesuszonych z zawartością olejku kokosowego i glicerolu. Dzięki tym substancjom produkt szybko się wchłonie i odżywi pasemka.

Nawilżające maseczki do włosów

Jeżeli masz suche i zniszczone włosy, to twoim obowiązkiem jest stosowanie masek nawilżających. Taki kosmetyk odżywi włosy i dostarczy im wiele cennych składników potrzebnych do wzrostu i zapobiegających wypadaniu. W masce powinny znaleźć się następujące humektanty (substancje nawilżające): aloes, miód, pantenol, mocznik. Równie dobrze możesz samodzielnie zrobić maskę, mieszając na jednolitą masę: jajka, miód, olejek rycynowy i jogurt naturalny. Maskę domowej roboty nakłada się na pasemka, a głowę owija się w ręcznik, by przyspieszyć działanie preparatu.

Olejowanie włosów

To ostatnimi czasy bardzo popularny zabieg pielęgnacyjny włosów suchych i zniszczonych. Olejować można zarówno włosy suche, jak i mokre. Do zabiegu posłużą ci następujące olejki: arganowy z witaminami A i E oraz kwasami tłuszczowymi, z czarnuszki bogaty w beta-karoten i biotynę, z migdałów zawierający kwasy tłuszczowe oraz witaminy A, B, D i E.

Odżywki do włosów

Włosom suchym i zniszczonym przydadzą się odżywki z witaminą E. Jej działanie polega na regeneracji, ochronie przed szkodliwymi czynnikami z zewnątrz i zapobieganiu wypadania. Oprócz odżywek do pielęgnacji suchych i zniszczonych włosów warto też wykorzystać naftę kosmetyczną. Produkt nabłyszcza, wygładza i pomaga w modelowaniu włosów. Pamiętaj jednak, że odżywka, którą zastosujesz na swoje włosy, powinna mieć lekką formułę.