Jakie kosmetyki do brwi warto stosować?
by VIERGE

kosmetyki-do-brwi.jpg

Drogerie oferują szeroki wybór kosmetyków, także tych przeznaczonych do koloryzacji brwi. Kredki, żele, cienie, farbki, pisaki i pomady pomogą nam nadać brwiom odpowiedni kształt oraz optymalną grubość i długość. Kosmetyki do brwi nie tylko poprawią wygląd samych łuków, lecz także optycznie powiększą oczy, wyostrzą spojrzenie i wyregulują kształt twarzy. Poznaj rodzaje i zastosowanie kosmetyków do brwi.

Rodzaje i zastosowanie kosmetyków do brwi

Kredki do brwi
mają za zadanie uzupełnić łuki, optycznie je zagęścić i nadać im odpowiedni odcień. Zanim pociągniemy kredką łuk brwiowy, powinnyśmy sprawdzić, czy jest ona odpowiednio zastrugana, ponieważ w dużej mierze od tego zależy efekt. Wreszcie możemy przejść do dzieła, czyli delikatnie zaznaczyć miejsca, które wymagają uzupełnienia. Do wielu kredek dołącza się szczoteczkę, która umożliwia przeczesanie brwi.

Żele do brwi
wymagają większej wprawy i precyzji. Przy nakładaniu tego kosmetyku należy uważać, aby nie osadzał się wokół oczu. Odpowiednio dobrany żel do brwi nadaje im kształt, podkreśla je, a przy tym zapewnia im naturalny wygląd. Sprosta nawet niesfornym i gęstym włoskom, które utrwali na wiele godzin.

Cienie do brwi
są sprzedawane w zestawie złożonym z dwóch lub trzech odcieni, wosku i szpatułki ułatwiającej ich aplikację. Wybór kolorów jest tak szeroki, że każda kobieta znajdzie odpowiedni(e).

Farbki do brwi
nadadzą brwiom kolor i pomogą utrzymać je w ryzach przez wiele godzin. Aplikuje się je za pomocą specjalnego pędzelka.

Pisaki do brwi
pod względem zastosowania i aplikacji przypominają farbki. Pisaki są cienkie, dzięki czemu zapewniają precyzję wykonania. Efekt jest bardzo naturalny. Przed użyciem pisaka warto wyczesać brwi.

Pomady do brwi
mają kremową konsystencję, dzięki której idealnie wtapiają się w skórę i efektownie koloryzują łuk brwiowy. Zastosowanie pomady daje efekt w postaci wykonturowanych i wypełnionych brwi. Kosmetyk aplikuje się za pomocą pędzelka, który jest dołączany do zestawu.