Jakie znasz sposoby na puszące się włosy?
by VIERGE

Nikt nie lubi, gdy jego włosy się puszą lub elektryzują. I jest to chyba jeden z najbardziej uciążliwych i trudnych do rozwiązania problemów, jeśli chodzi o ułożenie fryzury. Na szczęście można sobie z nim poradzić. W jaki sposób to zrobić?

Czemu włosy się puszą?

Puszące się włosy są problemem wielu kobiet. Fryzura nie jest gładka, traci także odpowiedni kształt. Część włosów się stroszy, pasemka są trudne do ujarzmienia i nie wyglądają najlepiej. Stają się suche, matowe i przypominają włosy zniszczone nieodpowiednią pielęgnacją. Problem ten dotyczy i włosów prostych, i włosów kręconych, może pojawiać się zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Powodów puszenia się włosów jest wiele, a do najczęściej wymienianych zalicza się: nieodpowiednią pielęgnację, warunki atmosferyczne, za duża liczba zabiegów fryzjerskich.

Zabiegi i kosmetyki na puszące się włosy

Warto stosować szampon o działaniu nawilżającym z zawartością rumianku, miodu, witaminy A lub aloesu, ale bez alkoholu lub protein. Dobrze się sprawdzą wszelkie rodzaje produktów przeznaczonych tylko do włosów puszących się. Sprawdzonym sposobem na niesforne pasemka jest stosowanie odżywki bez spłukiwania.

Jeśli chodzi o zabiegi profesjonalne, to pozytywne efekty przyniesie keratynowe prostowanie włosów. Polega ono na zaaplikowaniu do wnętrza pasemek keratyny, w efekcie czego włosy stają się gładkie, lśniące i o wiele bardziej podatne na układanie. Zabieg zaleca się powtórzyć po około 4 miesiącach, a włosy pielęgnować specjalnymi kosmetykami.

Domowe metody na puszące się włosy

Domowe zabiegi również mogą pomóc ujarzmić puszące się włosy. Tu króluje olejowanie włosów. Jeżeli jest dobrze wykonane, produktami dopasowanymi do porowatości pasemek, to efekty będą bardzo dobre. Ważne jest także, żeby podczas zabiegu lub zaraz po nim nałożyć na włosy produkt, który zapewni im okluzję.

Jak myć włosy puszące się?

Czy wiesz, że nieprawidłowe mycie włosów również może powodować ich puszenie się? W trakcie tej czynności należy zachować delikatność i być ostrożnym. Nie wolno szarpać włosów, mocno trzeć skóry głowy i rozczesywać mokrych pasemek. Do wycierania należy użyć miękkiego bawełnianego ręcznika, a przy suszeniu włączyć w suszarce opcję jonizacji.