Koenzym Q10 – działanie i właściwości
by VIERGE

Koenzym Q10 jest organicznym związkiem chemicznym. Nasza skóra potrzebuje go po to, by mogła zachować młodość i odpowiednio wysoki stopień jędrności. Dlatego tak ważne jest stosowanie kosmetyków z zawartością tego składnika. Sprawdź, jakie właściwości i działanie posiada koenzym Q10.

Kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji cery dojrzałej są bogate w koenzym Q10. Substancja ta jest obecna w dużym stężeniu w produktach anti – age. Jest odpowiedzialna za odbudowę uszkodzonej skóry, a do tego wygładza zmarszczki, przyspiesza gojenie się ran i dotlenia naskórek. Zabezpiecza przed negatywnym działaniem wolnych rodników, wspomaga produkcję witaminy E oraz sprawia, że skóra jest młoda i piękna. Koenzym Q10 poprawia regenerację komórek skóry i hamuje rozkład kolagenu. Stymuluje metabolizm komórek, chroni przed negatywnymi skutkami promieniowania słonecznego i innymi czynnikami atmosferycznymi i zewnętrznymi. Zapewnia skórze jędrność i gładkość oraz odpowiedni owal twarzy.

Produkty z zawartością koenzymu Q10 powinny zacząć stosować osoby po 30 roku życia. Wtedy poziom koenzymu zaczyna się obniżać, a na skórze widoczne są pierwsze oznaki starzenia się skóry w postaci zmarszczek, suchych skórek i przebarwień. Składnik ten jest tym bardziej potrzebny naszej skórze, im bardziej jesteśmy narażone na stres, choroby, niedobór witamin, trudne warunki atmosferyczne. Stosujmy zatem kremy z algami morskimi, kremy z filtrem słonecznym i olejki kosmetyczne. Do codziennej pielęgnacji włączyć można mini masaże twarzy, szyi i dekoltu. Co jakiś czas zafunduj sobie wizytę w salonie kosmetycznym lub SPA, gdzie zajmą się tobą profesjonaliści. Koenzym Q10 do organizmu wprowadzajmy od wewnątrz. Do diety włączmy soję, brokuły, zboża, ryby i produkty roślinne. Produkcję koenzymu Q10 wspierają również kwas foliowy oraz witaminy z grupy B.