Kosmetyczne triki, które ułatwią życie każdej dziewczynie
by VIERGE

triki.jpg

Robienie makijażu to czynność, która pochłania najwięcej czasu. I może zaświadczyć o tym każda dziewczyna. Na szczęście istnieją triki makijażowe ułatwiające kobiece życie. Dowiedz się, jak przyczepić sztuczne rzęs, wyczyścić pędzle do makijażu i ujarzmić włosy.
Jak przykleić sztuczne rzęsy? Doczepianie pasków często przysparza nam wiele kłopotów. Niekiedy nie możemy ich poprawnie „naciągnąć” i dopasować do kształtu powieki. Z jednej strony dokładnie przylegają do skóry, a z drugiej – wystają poza linię rzęs. Co możemy zrobić? Przetnijmy pasek sztucznych rzęs na dwie lub trzy części i doklejmy każdą z nich osobno. Uważać jedynie musimy, by części ściśle do siebie przylegały. Jeżeli ta sztuka nie wyjdzie, w przerwy między paseczkami przyklejmy kępki sztucznych rzęs.
W jaki sposób ujarzmić włosy? Baby hair, które wyrastają na linii czoła, nie są tak podatne na układanie, jak dłuższe włosy. Chcąc zaczesać je do tyłu, użyjmy starej (ale czystej) szczoteczki do zębów spryskanej lakierem do włosów. Skuteczne utrwalanie loków to kolejny problem, z którym muszą zmierzyć się dziewczyny. Są na to dwa sposoby. Pierwszy z nich polega na spryskaniu lakierem dłoni i delikatnym przeczesaniu loków. Drugi jest bardziej skomplikowany i czasochłonny. Na włosy nakłada się żel do stylizacji i robi się tzw. parówkę (do miski należy wlać gorącą wodę, która będzie parowała). Pochylamy się nad miską i czekamy aż loczki się utrwalą.
A jak radzić sobie z osypującymi się cieniami do powiek? Jeżeli nie odpowiada ci pudrowanie miejsc, na których zebrały się cienie, użyj taśmy klejącej. Kawałek owiń wokół palców, a klejącą stroną zbierz cienie z policzków. Ten sam sposób sprawdzi się przy „zbieraniu” nadmiaru cieni z powiek, zwłaszcza wtedy, gdy nie udało ci się blendowanie lub nałożyłaś za dużo kolorowego kosmetyku. Za pomocą taśmy klejącej wyczyścisz także pędzle do makijażu. Zabrudzonym włosiem „przejedź” kilka razy po klejącej stronie taśmy, by pozbyć się pigmentów i kurzu. A jakie triki kosmetyczne przydają się wam podczas robienia makijażu?