Kosmetyki na siłownię
by VIERGE

Skóra i włosy przed treningiem wymagają szczególnej troski. Na skutek wysiłku otwierają się pory skóry, a włosy nadmiernie się przetłuszczają, po czym wysuszają się na słońcu i wietrze. Regularne ćwiczenia wymagają oczyszczania i nawilżania skóry oraz wzmożonej pielęgnacji włosów. Jak dbać o skórę i włosy przed treningiem? Dowiedz się, jakie kosmetyki na siłownię warto stosować.

Jak dbać o skórę twarzy przed treningiem?

Pielęgnację twarzy przed treningiem należy rozpocząć od oczyszczenia jej z zanieczyszczeń, sebum i makijażu. W tym celu wykonaj demakijaż, po czym dokładnie umyj twarz żelem oczyszczającym. Jeżeli masz cerę tłustą lub skłonności do wyprysków, stosuj kosmetyki antybakteryjne, które zawierają kwas salicylowy, olejek herbaciany lub cynk. Przy cerze wrażliwej i suchej sprawdzą się dermokosmetyki lub delikatne preparaty myjące. Po tym, jak osuszysz twarz, nałóż na nią krem nawilżający. Najbardziej wskazany będzie krem o delikatnej, żelowej formule pozbawiony inwazyjnych składników, takich jak oleje lub parafina.

Jak dbać o skórę ciała przed treningiem?

Jeżeli chcesz uniknąć nadmiernej potliwości, przed prysznicem weź szybki prysznic. Nie zapominaj o depilacji, ponieważ włoski gromadzą bakterie, które powodują nieprzyjemny zapach potu. Po kąpieli użyj ulubionego dezodorantu i – jeżeli to konieczne – dezodorantu do stóp. Nie stosuj balsamów ani olejków nawilżających, które utrudnią skórze oddychanie podczas ćwiczeń.

Jak dbać o włosy przed treningiem?

Przed treningiem zwiąż lub upnij włosy, aby nie wpadały do oczu. Optymalną fryzurą będzie koński ogon lub kok na czubku głowy. Równie dobrze możesz wspomóc się opaską, która ujarzmi krótsze kosmyki wokół twarzy. Upięte włosy zapewnią Ci wygodę, nie skołtunią się i nie przetłuszczą tak bardzo, ponieważ nie będą miały kontaktu z potem. Włosy nie mogą być związane zbyt ciasno, co w połączeniu z intensywnym wysiłkiem osłabiłoby cebulki i spowodowałoby ich wypadanie. Jeżeli uprawiasz sport na zewnątrz, a zwłaszcza biegasz, zabezpiecz włosy przed słońcem lub mrozem. W tym celu zakryj je czapką i spryskaj silikonową mgiełką.