Krem BB i podkład – czy można stosować je wymiennie?
by VIERGE

krem-bb.jpg

Krem BB to wszechstronny kosmetyk, który pielęgnuje skórę i wyrównuje jej koloryt. Niektóre kobiety używają go zamiast podkładu. Jak działa krem BB i czym różni się od podkładu?

Jak działa krem BB?

Krem BB (beauty balm lub blemish balm) to wielofunkcyjny krem upiększający, który posiada właściwości kremu nawilżającego, bazy pod makijaż, podkładu wyrównującego koloryt i korektora maskującego niedoskonałości. Ponadto krem BB ma ochronić skórę przed szkodliwym wpływem promieni UV oraz zmatowić i rozświetlić cerę.

Krem BB a podkład — różnice

  • Poziom krycia
    Krem BB to połączenie kremu i podkładu, dlatego zawiera pewną ilość pigmentu, który tuszuje niewielkie niedoskonałości skóry. Chociaż kosmetyk zapewnia subtelne krycie i wykończenie makijażu, nie jest w stanie zamaskować większych mankamentów urody takich jak krosty trądzikowe, widoczne popękane naczynka i ciemne piegi. Z tego powodu krem BB jest przeznaczony przede wszystkim dla młodych kobiet o cerze normalnej lub z niewielkimi defektami skóry.
  • Ochrona przeciwsłoneczna
    Większość kremów BB zawiera kompleks filtrów chemicznych i mineralnych, które zapewniają wysoką ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB. Już kremy BB o faktorze SPF 30 zatrzymują promieniowanie słoneczne w około 97 procentach, a tym samym zapobiegają powstawaniu nie tylko zmarszczek, lecz także raka skóry. Tymczasem tradycyjne podkłady zawierają faktor SPF 15, który chroni skórę przed słońcem zaledwie w stopniu średnim.
  • Pielęgnacja
    Zarówno podkłady, jak i kremy BB zawierają wiele dobroczynnych substancji. Zazwyczaj są to minerały, witaminy i kwas glicyretynowy, a niekiedy także naturalne składniki, takie jak wyciąg z białej herbaty i z listownicy cukrowej, które poprawiają kondycję skóry.

Jak stosować krem BB?

Krem BB działa kompleksowo, dlatego nie trzeba uzupełniać go innymi preparatami. Wystarczy nałożyć go na twarz i poczekać, aż wchłonie się w skórę. Kobiety, które mają cerę z niedoskonałościami, mogą stosować krem BB jako bazę pod makijaż. W tym celu na skórę pokrytą kremem BB należy nałożyć kolejno korektor i fluid oraz oprószyć twarz pudrem. W ten sposób trwałość makijażu zostanie przedłużona.