Lata 80. w nowoczesnym makijażu – musisz przetestować te trendy! 
by VIERGE

Doskonale wiemy, że trendy w modzie i makijażu lubią zataczać koło. Nie inaczej jest tym razem. Zabawa, eksperymenty, szaleństwo – to właśnie kojarzy się z latami 80. Właśnie w tym sezonie do nich powrócimy. W końcu kto z nas w dobie pandemii nie tęskni za imprezami? Te neonowe cienie do powiek, mocne usta i wyraziste kości policzkowe mogą nam o nich przypomnieć. Przedstawiamy makijaże inspirowane latami 80, które musisz przetestować! 

Lata 80. cechowały się dużą przesadą. Dotyczyło to przede wszystkim ubioru, ale i makijażu. Makijaże były bardzo intensywne i widoczne z daleka. Nie mówiło się wtedy zbyt wiele o blendowaniu cieni do powiek, za to im więcej cieni, tym było lepiej. Zapomnijmy też o spokojnych brązach, jakie teraz są niemal w każdej palecie – w przypadku makijażu lat 80. postawmy na neony, róże, pomarańcze – im intensywniej, tym lepiej! Zobaczcie, jakie trendy w makijażu musicie przetestować, aby nawiązać do lat 80. w swoim makijażu!

1. Policzki

Dzisiaj często pomijamy róż w makijażu na rzecz bronzera. W przypadku makijażu inspirowanego latami 80. nie popełniaj tego błędu. Zasada jest tylko jedna: im więcej różu na policzkach, tym lepiej. Możesz dodatkowo wymieszać róż z rozświetlaczem, aby uzyskać efekt głębi.

2. Usta

W latach 80. nie było zasady: mocne oczy, delikatne usta, bądź na odwrót. Mocne usta w towarzystwie wyrazistych oczu, to była codzienność. Aby najlepiej odtworzyć makijaż prosto z lat 80. wybierz szminkę w odcieniu…fuksji. Wybierz taką, którą widać z daleka, jest napigmentowana i mocna. O to właśnie chodzi. Jeśli szukacie inspiracji, to Madonna może być jedną z nich.

3. Oczy

Do ust w kolorze fuksji brakuje jeszcze tylko wyraźnie pomalowanych oczu. Tutaj mamy naprawdę duże pole do popisu! Jest kilka trendów, które możecie zastosować razem, lub pojedynczo. A są nimi:

  • kolorowe mascary (niebieskie, różowe, pomarańczowe)
  • kolorowe eyelinery
  • neonowe powieki (wcale nie muszą być jednokolorowe)
  • cienie nie tylko na powiekach, ale pod nimi, a także na skroni
  • wzorki eyelinerem, zależne tylko od wyobraźni

Możecie połączyć wszystkie 3 elementy makijażu, jakie były modne w latach 80. lub zastosować przynajmniej jeden z nich. W ten sposób dodacie makijażowi nieco ekstrawagancji i wyrazistości, a także pozostaniecie w nowoczesnych trendach!