L’Oréal Paris Infallible – porównanie dwóch podkładów marki
by VIERGE

Idealna cera to marzenie wielu kobiet, jednak nie jest ono tak łatwe do zrealizowania jak byśmy sobie tego życzyły. Jednolita, gładka i promienna skóra o naturalnym wyglądzie wydaje się niemal niemożliwa do osiągnięcia. A jednak L’Oréal Paris wychodzi z pomysłem nowego standardu długotrwałych podkładów, które dziś zrecenzuję i porównam specjalnie dla was.

L’Oréal Paris Infallible 24h

Długotrwały podkład o niezawodnej formule, który przeznaczony jest dla cery suchej i normalnej. Producent obiecuje długotrwałe rezultaty bez efektu maski, wysuszania i błyszczenia oraz komfort na całą dobę i wysoką odporność na ścieranie. Infallible 24h od L’Oréal to nawilżenie i dobre krycie dzięki kompleksowi z kwasem hialuronowym i intensywnymi pigmentami, który wzbogacono o magnez i witaminę C. Dostępny w siedmiu odcieniach, dopasowujący się do odcienia skóry.

L’Oréal Paris Infallible 24h Matte

Mocno kryjący podkład przeznaczony dla cery tłustej, która potrzebuje silnego zmatowienia. Infallible 24h Matte to kosmetyk do trwałego makijażu bez zbędnego błyszczenia, za to z całkowicie naturalnym efektem. Formuła wzbogacona o perlit (minerał) regulujący poziom wydzielania się sebum oraz polimery, które dają matowe, świeże i naturalne wykończenie bez nadmiernego obciążania cery.

Infallible 24h vs. Infallible 24h Matte

Nie da się określić, który podkład jest lepszy, bo oba sprawdzają się równie dobrze, co przetestowałam. Skuteczność podkładów Infallible uzależniona jest jednak od zastosowania zgodnego z przeznaczeniem, bo to podstawowa różnica – Infallible 24h dla cery suchej lub mieszanej, natomiast Infallible 24h Matte dla cery tłustej. Zauważalna różnica to także opakowanie – podstawowa wersja to szklana buteleczka z pompką, natomiast wersję matującą zamknięto w plastikowej tubce. Taka odmienność ma oczywiście związek z konsystencją produktów – Infallible jest mocno kremowy, natomiast Infallible Matte ma bardzo lekką i wydajną formułę. W tym momencie warto powiedzieć, że ze względu na konsystencję wydajność też jest nieco inna – lżejszy podkład zawsze będzie wydajniejszy, bo potrzeba go mniej dla dokładnego pokrycia. Infallible 24h Matte ma tylko 5 odcieni, czyli o dwa mniej niż jego bliźniak. Oba produkty mają przyjemny zapach, są łatwe w aplikacji, nie pozostawiają smug i są bardzo trwałe (choć nie powiedziałabym, że jest to aż cała doba).