Makijaż powiększający oczy. Jak malować się przy opadającej powiece?
by VIERGE

makijaz-dla-opadajacej-powieki.jpg

Opadają powieka to poważna przeszkoda na drodze do perfekcyjnego makijażu. Ty też ją masz? Nie jesteś sama. Poznaj sprawdzone triki na makijaż dla opadającej powieki.

Chciałabyś mieć idealne smoky eyes, ale twoja opadająca powieka skutecznie utrudnia osiągnięcie wymarzonego efektu. Kocia kreska też się nie udaje, a każdy piękny cień do powiek ukrywa się pod niechcianą fałdką skóry. Skończ z tym! Wiele kobiet ma opadającą powiekę, a mimo to potrafią optycznie otworzyć swoje oczy i nadać im pożądany kształt. Makijaż to sztuka iluzji, którą warto opanować. Poznaj proste triki na makijaż dla opadającej powieki i wydobądź ze swoim oczu to, co najpiękniejsze.

Cień do powiek

Zawsze używaj dwóch kolorów cienia do powiek. Jaśniejszy nakładaj na ruchomą część powieki i w wewnętrznych kącikach oczu, które możesz dodatkowo rozświetlić odrobiną brokatowego lub perłowego cienia w jasnym kolorze. Ciemniejszym cieniem podkreślaj załamanie powieki i zewnętrzny kącik wzdłuż naturalnej linii biegnącej od niego aż do zewnętrznego końca brwi. Wyciągnij ciemny cień nieco ponad naturalne załamanie powieki. Unikaj malowania całej ruchomej części ciemnym cieniem, bo zaciemniony wewnętrzny kącik i nie rozblendowany ponad załamanie powieki cień optycznie zwężają i pomniejszą oko.

Kreska na oku

To nieprawda, że osoby o opadającej powiece nie mogą używać eyelinera. Nie trzeba rezygnować z kreski, jeśli mamy opadającą powiekę – trzeba ją odpowiednio poprowadzić. Nie rób grubej kreski, ponieważ może zajmować całą widoczną powierzchnię powieki. Staraj się prowadzić precyzyjną, cienką linię u nasady rzęs, ale zaczynaj ją dopiero od połowy oka do zewnątrz. Zrób tzw. jaskółkę, czyli kreskę wyciągniętą ku górze, w kierunku zakończenia łuku brwiowego. Jeśli nie masz na tyle umiejętności, możesz po prostu podkreślić linię rzęs odrobiną cienia i delikatną, mocno roztartą kreską, która nada rzęsom optycznie więcej objętości.

Tusz do rzęs

Bardzo ważny element w makijażu dla opadające powieki to rzęsy. Nie należy zapominać o ich odpowiednim zaakcentowaniu, ponieważ bardzo często to właśnie one perfekcyjnie podkreślają oczy, nadając im pożądany kształt i optycznie powiększając. Zaopatrz się w dobrej jakości tusz do rzęs, który pogrubia włoski u nasady i widocznie je wydłuża, unosząc do góry. Dobrze, jeśli ma intensywny pigment, bo tylko mocno wytuszowane, wydłużone i dobrze rozczesane rzęsy odwracają uwagę od opadającej powieki. Możesz też przykleić kępki rzęs, ale tylko w zewnętrznym kąciku. Trzeba jednak pamiętać, że źle umocowane kępki mogą się w każdej chwili odkleić.