Manicure hybrydowy – czy warto go robić?
by VIERGE

Piękne paznokcie, które nie odprysną po kilku dniach, lecz przez długie tygodnie będą w stanie nienaruszonym… kto się nie skusi? Manicure hybrydowy podbił świat i dziś co druga kobieta chodzi do salonu „na pazurki”. Czym dokładnie jest manicure hybrydowy? Jakie ma zalety i czy ma jakieś wady?

manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy – czym jest?

Manicure hybrydowy to innowacyjny sposób pokrywania płytki paznokcia kolorowym lakierem. Wykonuje się go przy użyciu specjalnych lakierów. Miłym dodatkiem są nieosiągalne przy zwykłym manicure elementy ozdobne i specjalne efekty w manicure.

Hybryda to alternatywa dla tradycyjnych emalii i niemodnych już tipsów. Ponadto jest to zabieg nieinwazyjny, który ma nie niszczyć płytki paznokcia, w takim stopniu, jak manicure żelowy lub akrylowy.

Jak wykonuje się manicure hybrydowy?

Poprawne nakładanie hybrydy na paznokcie zaczyna się od starannego przygotowania płytki paznokcia: najpierw trzeba ją dokładnie odtłuścić i zmatowić. Następnie nakłada się specjalną bazę, która oprócz wygładzenia i utwardzenia płytki paznokcia, powinna ją odżywić i doskonale zabezpieczyć przed niszczeniem. Ma jeszcze jedną funkcję: spaja paznokieć z kolorową emalią, którą nakłada się później. Następnie nakłada się wybrany kolor lakieru – po każdej aplikacji naświetla się paznokieć, aby utwardzić lakier i przedłużyć trwałość. Lakier twardnieje i zasycha na paznokciu w ciągu 60 sekund.

Oczywiście bez lampy manicure hybrydowy nie jest możliwy. Na wierzch, jako ostatni etap hybrydy należy nałożyć jeszcze warstwę tak zwanego top coat’u: zagwarantuje połysk i trwałość.

Hybryda u kosmetyczki – warto?

Kosmetyczki zapewniają, że dobrze nałożone warstwy wytrzymają nawet do 3 tygodni. Cały zabieg trwa od 40 do 60 minut. Malowanie, piłowanie, wycinanie skórek i prawidłowe nałożenie hybrydy wymaga wprawy, a wykonując ją u kosmetyczki, mamy pewność, że paznokcie nie będą odpryskiwać i będą zdrowe, nie ulegną uszkodzeniu podczas zabiegu i zachowają blask jak w dniu malowania do czasu ich zdjęcia. Kosmetyczka wie, jak dużo wierzchniej warstwy może spiłować i która bazę zastosować na Twoje paznokie – jest w stanie ocenić ich kondycję i sprawnie wykona każde zdobienie czy rysunek na paznokciach. Domowy manicure może zniszczyć płytkę paznokcia.

Jakie są zalety i wady manicure hybrydowego?
Jak wszystko, manicure hybrydowy ma zalety i wady, warto je zatem poznać:

Manicure hybrydowy – zalety

  • Jest niezwykle trwały – hybryda wytrzymuje 2-3 tygodnie bez odprysków, oczywiście jeśli jest poprawnie wykonana.
  • Jest szybki – lakier wysycha już w ciągu 60 sekund. Utwardzenie nie uda się oczywiście bez lampy UV.
  • Wygląda efektownie, ale naturalnie, a paznokcie błyszczą się, jakbyśmy je dopiero co pomalowały nawet po 3 tygodniach!
  • Chroni płytkę paznokcia przed uszkodzeniami – oczywiscie wyłącznie wtedy, gdy jest dobrze wykonana. To paradoks, bo wiele osób mówi, że hybryda niszczy paznokcie. Tymczasem okazuje się, że zastosowanie bazy i topu utwardza paznokcie i chroni je przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.
  • Pomaga zapuścić paznokcie – ryzyko ułamania jest znacznie mniejsze z manicure hybrydowym. Paznokieć rośnie bez przeszkód.
  • Daje więcej możliwości – wiele ciekawych efektów osiągnie się włącznie dzięki hybrydzie. Tradycyjny lakier nie nadawałby się do zdobień, które można wykonać wyłącznie na hybrydowych paznokciach.

Manicure hybrydowy – wady

  • Wymaga wprawy – nieumiejętnie zrobiony może uszkodzić paznokcie. Podobnie rzecz się ma z piłowaniem płytki. Trzeba poćwiczyć, by dojść do perfekcji w jego wykonaniu.
  • Nieumiejętne usuwanie hybrydy może zniszczyć płytkę paznokcia – warto wykonać je w salonie kosmetycznym.
  • Należy go regularnie wykonywać – odrost psuje efekt hybrydy. Trzeba więc pilnować terminów i wizyt w salonie.