Manicure hybrydowy i tytanowy. Który jest najlepszy?
by VIERGE

Zadbane dłonie można poznać nie tylko po gładkiej i miękkiej skórze, ale również po pięknie pomalowanych paznokciach. Jaki manicure jest najlepszy? Hybrydowy czy tytanowy? Poznaj wady i zalety każdego z rozwiązań i wybierz idealne dla siebie.

Dłonie to nasza wizytówka – to je prezentujemy, kiedy się z kimś witamy. Warto ozdobić je pięknym manicurem. Pomalowane na odpowiedni kolor będą też elementem uzupełniającym naszą stylizację i dodającym jej pazura (w przenośni i dosłownie).

Sposobów na upiększanie dłoni jest dziś mnóstwo. Dwa najpopularniejsze to manicure hybrydowy oraz tytanowy.

Który sposób na manicure wybrać?

Zanim zdecydujemy, jaki manicure jest odpowiedni dla nas, powinniśmy się zastanowić, jakie są nasze paznokcie. Im cieńsze i bardziej delikatne, tym łagodniejszy sposób na manicure powinniśmy wybrać. Do tego taki, który dodatkowo wzmocni płytkę paznokcia i pozwoli jej rosnąć bez obaw o łamanie i rozdwajanie.

Drugą sprawą, na którą warto zwrócić uwagę, jest odpowiednie dobranie metody manicure do czasu, jakim dysponujemy. Niektóre metody wymagają dłuższej wolnej chwili, bo trzeba np. nałożyć więcej produktów, zrobić to precyzyjniej lub poświęcić czas na utwardzenie manicure. Wybierzmy tę metodę, na którą mamy czas.

Najpopularniejsze rodzaje manicure

Jeszcze do niedawna królował manicure hybrydowy, w którym zakochały się kobiety z całego świata. Dziś prawdopodobnie częściej wykonuje się go w domu niż w salonach kosmetycznych. Jest w miarę prosty i przede wszystkim trwały. Jako alternatywa dla tej metody manicure pojawił się też manicure tytanowy. Jego popularność nie jest jeszcze tak duża, choć systematycznie rośnie. Czym różni się od manicure hybrydowego?

1. Manicure hybrydowy

Nazwa tej metody malowania paznokci wzięła się stąd, że łączy on w sobie właściwości dwóch różnych produktów – zwykłego lakieru do paznokci i znacznie trwalszego, utwardzanego żelu. Na czym polega manicure hybrydowy? Paznokcie maluje się specjalną bazą, lakierami i topem, które nakładają się tak łatwo, jak zwykły lakier do paznokci, ale są dużo trwalsze, ponieważ każdą taką warstwę utwardza się pod lampą UV lub LED. Dobrze zrobiony manicure hybrydowy (we właściwej kolejności, dobrymi produktami, z odpowiednim czasem utwardzania) utrzymuje się nawet przez kilka tygodni. Wygląda bardzo naturalnie, a jest przy tym niebywale trwały.

Zalety manicure hybrydowego:

 • trwałość do kilku tygodni,
 • bardzo naturalny wygląd paznokci,
 • łatwość wykonania.

Wady manicure hybrydowego:

 • wymaga użycia odpowiednich lakierów i lamp,
 • noszony regularnie może osłabiać paznokcie,
 • wymaga użycia acetonu do zmycia,
 • średnio zajmuje 0,5-1,5 h w zależności od wprawy.

2. Manicure tytanowy

Alternatywa dla manicure hybrydowego to coraz popularniejszy manicure tytanowy. Czym różni się od poprzedniej metody? Przede wszystkim sposobem wykonania – nie wymaga utwardzania pod lampą. Pomalowane bazą paznokcie zanurza się w pojemniczku ze specjalnym proszkiem (w jego składzie m.in. dwutlenek tytanu), aby warstwa manicure utrwaliła się samoistnie, pod wpływem powietrza. Druga różnica polega na tym, że manicure tytanowy nadaje się do przedłużania paznokci, a do tego może wzmacniać płytkę paznokcia dzięki zawartości witamin i minerałów.

Zalety manicure tytanowego:

 • nie wymaga użycia szkodliwych lamp,
 • jest twardszy niż hybryda, a przy tym wygląda naturalnie,
 • może wzmocnić paznokcie dzięki składnikom odżywczym,
 • nadaje się do przedłużania paznokci.

Wady manicure tytanowego:

 • wymaga wprawy w aplikowaniu,
 • trzeba mieć odpowiednią bazę i proszek.