Metody przedłużania paznokci. Która z nich jest najlepsza?
by VIERGE

z23244146IER,Paznokcie-zelowe-to-metoda--ktora-pozwala-przedluz

Żel, akryl, a może zwykłe tipsy gotowe do przyklejenia na paznokcie? Którą metodę przedłużania wybierzesz? Jeżeli jeszcze nie zdecydowałaś, to być może ten tekst ci w tym pomoże. Sprawdź, jakie sposoby robienia manicure są najlepsze.

Żelowe paznokcie

Przedłużanie za pomocą żelu zaczyna się od przygotowania płytki paznokcia. Musi być ona spiłowana, odtłuszczona, wysuszona i wygładzona. Skórki powinny być odsunięte lub wycięte. Następnie pod paznokieć przykleja się formę, czyli naklejkę, na którą nakładany jest żel. Na powierzchnię płytki paznokcia aplikuje się kroplę żelu i utwardza się ją pod lampą UV. Formowanie paznokcia następuje po nałożeniu drugiej warstwy. Kiedy wszystkie warstwy żelu są już naniesione, następuje czyszczenie i piłowanie płytki paznokcia do pożądanego kształtu. Na koniec należy pomalować pazurki.

Akrylowe paznokcie

Przygotowanie płytki paznokcia wygląda tak, jak w przypadku żelowego manicure. Jednak substancja, której używa się do uformowania paznokci, jest nieco inna. Proszek akrylowy łączy się z liquidem, a następnie nakłada się na płytkę pomalowaną bazą kwasową. Kiedy pazurki są już uformowane, aplikuje się jeszcze jedną warstwę akrylu. Ostatnim etapem manicure jest spiłowanie i pomalowanie paznokci. Plusy? Bardzo wytrzymałe paznokcie. Minusy? Tych jest troszkę więcej: długi czas wykonania, uzupełnianie manicure co 3 tygodnie i charakterystyczny zapach akrylu.

Tytanowe paznokcie

Taki manicure jest alternatywą dla hybryd. Przedłużanie paznokci tytanem jest najbezpieczniejszą metodą. Podczas zabiegu używa się bazy i pudrów, które zawierają różne minerały. Warstw lakierów nie utwardza się pod lampą UV. Z jednej strony zrobienie manicure tytanowego trwa bardzo krótko i daje do tego trwałe efekty. Z drugiej strony natomiast jest zabiegiem mało efektownym i trudno dostępnym.

Przedłużanie bazą proteinową

Bazą proteinową uzupełnia się manicure hybrydowy. Produkt nakłada się na paznokcie przed zaaplikowaniem lakieru hybrydowego i utrwala się pod lampą UV. Zabieg zapewnia bardzo naturalny efekt. Wykonanie manicure zajmuje około 2 godzin, a rezultat niestety nie jest trwały jak w przypadku pozostałych metod.