Młodsza i piękniejsza ty! Mezoterapia i mikrodermabrazja dla urody
by VIERGE

Mezoterapia i mikrodermabrazja są bardzo popularnymi zabiegami kosmetycznymi. Przynoszą genialne efekty, bo sprawiają, że twoja skóra jest piękniejsza i zdrowsza. Sprawdź, na czym polegają i w jaki sposób pomogą ci odzyskać młodzieńczy wygląd.

MEZOTERAPIA

Jest takim zabiegiem, który pomaga składnikom zawartym w kosmetykach przedostać się do głębszych partii skóry. Komu polecana jest mezoterapia? Może wykonać ją każdy, kto ma cerę dojrzałą, zmaga się z przebarwieniami lub… łysieniem. Wystarczy dobrać takie kosmetyki, które rozwiążą twój problem, a w dodatku dostarczą skórze wielu składników odżywczych. W gabinetach kosmetycznych stosuje się produkty z zawartością specjalnej odmiany kwasu hialuronowego (wraz z witaminami C, B, E), kwasu mlekowego, peptyd biomimetycznych, ekstraktów roślinnych, składników stymulujących produkcję kolagenu i elastyny.

Gdzie zastosować zabieg mezoterapii? Kosmetologia i medycyna estetyczna poszły tak daleko, że profesjonalnych produktów możesz używać w domu. Pamiętaj, aby przed właściwą kuracją zrobić próbę uczuleniową lub wypróbować kilka próbek preparatów znanych marek kosmetycznych. Najlepiej jest kupić całą gamę produktów danej marki przeznaczonych do mezoterapii. Pamiętaj też, że bardzo ważne jest dopasowanie kosmetyków do potrzeb skóry. Jeżeli nie jesteś w stanie zaopatrzyć się w sprzęt potrzebny do tego zabiegu, to z powodzeniem możesz użyć rollera. Jest to wałeczek z maleńkimi igłami. Przesuwając gadżet po twarzy, wtłaczasz w głębsze partie skóry składniki zawarte w kosmetykach.

MIKRODERMABRAZJA

Zabieg ten jest intensywnym peelingiem, który rozjaśnia, wygładza i nawilża skórę. Polecana jest wszystkim osobom, które mają przebarwienia, zmarszczki i blizny. Mikrodermabrazja zaliczana jest do peelingów mechanicznych. W gabinetach medycyny estetycznej oferowane są również zabiegi chemiczne, enzymatyczne lub fizyczne. Inna klasyfikacja umieszcza mikrodermabrazję wśród peelingów głębokich obok tych o średnim i powierzchniowym ścieraniu.

Czy wiesz, że mikrodermabrazję można wykonać samemu w domu? Wystarczy, że wybierzesz odpowiednie kosmetyki dopasowane do potrzeb twojej cery. Produkty do domowej mikrodermabrazji mają postać kremów, past i żelów z zawartością drobinek ściernych. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie połączenie peelingów z kwasami AHA, PHA i TCA (te ostatni powinien być w bardzo małym stężeniu). Stosując regularnie preparaty do domowej mikrodermabrazji, poprawisz kondycję skóry. Przebarwienia staną się jaśniejsze, zmarszczki mniej widoczne, a cera bardziej jędrna.