Najmodniejsze dodatki do włosów. Czym ozdobić fryzurę?
by VIERGE

Zwykły kucyk, dobierany warkocz albo messy bun cię nudzi? Chcesz dodać swojej fryzurze nieco pazura i podkreślić swój charakter? To nic trudnego. Sięgnij po modne dodatki do włosów i spraw, że proste fryzury nabiorą zupełnie nowego wymiaru.

Możesz mieć najlepszą stylizację, ale bez dodatków (takich jak odpowiednie buty, torebka, biżuteria) nigdy nie będzie wyglądała perfekcyjnie. Tak samo jest z włosami. Czasami samo upięcie wystarczy, zwłaszcza gdy jest to np. misternie zapleciona korona z warkocza. Częściej jednak wybieramy proste fryzury, które trzeba odpowiednio wykończyć. Sama przyznaj, że aż się prosi, żeby ozdobić czymś piękny koński ogon lub zapleciony nad karkiem koczek.

Najmodniejsze dodatki do włosów

1. DUŻE SPINKI DO WŁOSÓW

Hitem ostatnich miesięcy są duże spinki do włosów – bogato zdobione perłami, kryształkami, tworzące napisy lub wzory. Taka spinka podtrzymująca długą grzywkę lub wpięta z boku głowy to naprawdę piękna i prosta do zastosowania ozdoba włosów. Bardzo często kupuje się je w kompletach i ozdabia się włosy dwoma lub trzema spinkami umieszczonymi równolegle do siebie.

2. OZDOBNE, GRUBE FROTKI DO WŁOSÓW

Niektórzy pamiętają jeszcze materiałowe, grube frotki do włosów, które modne były w latach 90. XX. Powróciły! Dziś dostępne są w naprawdę szalonych kolorach i wzorach. Różne są też materiały, z których dziś się je szyje – to może być plusz, aksamit, bawełna, dżins, a nawet luksusowy jedwab. Warto mieć w swojej kolekcji choćby 2-3 pasujące do naszych najczęstszych stylizacji, bo związanie wysokiego koka właśnie taką frotką to prosty sposób na ozdobienie włosów.

3. SZEROKIE OPASKI DO WŁOSÓW

Jeśli jesteśmy przy materiałowych ozdobach do włosów, trzeba wspomnieć też o grubych opaskach – miękkich, oplecionych materiałem w eleganckim np. warkoczowym splocie. Opaski do dodatki do włosów, które podbijają dziś ulice, bo są efektowne, łatwo je założyć na włosy, a do tego trzymają je w ryzach.

4. APASZKI DO WŁOSÓW

W ostatnich latach bez dwóch zdań królują materiały. Oprócz frotek i opasek coraz częściej sięgamy też po apaszki. Wcale nie muszą to być apaszki specjalnie stworzone dla włosów, ale mogą być wyciągnięte wprost z babcinej szafy. Wystarczy obwiązać koczek lub kucyk taką apaszką i pozwolić jej końcom swobodnie opadać wraz z włosami. To fryzura w prawdziwie dziewczęcym stylu.

5. BIŻUTERYJNE WIANKI I PÓŁWIANKI

Dodatki do włosów najczęściej stosujemy na ślubach i tutaj coraz częściej królują biżuteryjne wianki, półwianki i druciane ozdoby wysadzane perłami, kryształkami lub imitujące liście. Ich drobniejsze wersje można jak najbardziej wykorzystać na co dzień np. wplatając w warkocz delikatny łańcuch z metalowymi listkami lub wpinając w luźną fryzurę biżuteryjny półwianek. Jeśli po ślubie został nam okazały sznur z kryształków, który nie pasuje do codziennej fryzury: potnij go na części i używaj jako małych, dekoracyjnych elementów.

6. WSUWKI DO WŁOSÓW Z PERŁAMI

Perły opanowany wybiegi mody w ostatnich sezonach. Bardzo popularne są na dużych spinkach do włosów, ale mogą zdobić również wsuwki. Z takiego dodatku na wsuwce można tworzyć misterne dekoracje koków, warkoczy, a także wpinać je gdzieniegdzie np. do przytrzymania grzywki. Im ważniejsza okazja, tym więcej można ich użyć, tworząc perłowe wzory i szlaczki na włosach.

7. KWIATOWE DODATKI DO WŁOSÓW

Jeśli o ozdoby do włosów chodzi, to od lat nieprzerwanie królują też kwiaty – te duże przede wszystkim na ślubach, a te mniejsze np. w formie opasek do dekorowania fryzur na co dzień. Jeśli mamy ochotę, mogą być żywe, ale znacznie lepiej sprawdzają się te sztuczne: można wykorzystać je wiele razy i zawsze będą wyglądały tak samo dobrze.