O kremach od A do Z. Czym różnią się kremy AA, BB, CC, DD i EE?
by VIERGE

Na pozór proste zadanie – wybór kremu do twarzy – może okazać się nie lada wyzwaniem. O ile bowiem kremy BB nie są już żadną nowością, to nie każdy wie, czy różnią się od kremów CC od DD, AA albo EE. Jak wybrać odpowiedni krem do naszej cery?

W ostatnich miesiącach na rynku pojawiło się naprawdę wiele produktów oznaczony podwójnymi literami z początku alfabetu. Z pewnością rozróżnienie w oznaczeniach nie wzięło się znikąd, ale większość kobiet nie ma pojęcia, co oznaczają. Wydaje nam się, że wszystkie wyrównują koloryt skóry i są dobrym zamiennikiem dla pokładu na lato. Kremy AA, BB, CC, EE oraz EE mają jednak zupełnie inne przeznaczenie. Dla kogo są odpowiednie? Czy różnią się od siebie?

Krem AA [Anti-Aging]

Kosmetyki silnie nawilżające i działające przeciwzmarszczkowo. Nie zawierają żadnych pigmentów i przeznaczone są do cery dojrzałej. Jest to najrzadziej stosowane oznaczenie, dlatego częściej spotkamy po prostu kremy przeciwzmarszczkowe.

Krem BB [Beauty Balm]

Łączą właściwości kremu nawilżające i podkładu. Pozwalają ukryć drobne niedoskonałości skóry i wyrównują kolor, jednocześnie nawilżając za sprawą np. kwasu hialuronowego lub witaminy C. Są odpowiednie dla każdego typu cery, także dla nastolatek i osób o wrażliwej skórze.

Krem CC [Color Control]

Produkty przeznaczone do tuszowania niedoskonałości. Łączą w sobie aż trzy kosmetyki: krem nawilżający, podkład oraz korektor. Nadal mają łagodną formułę i są nawet dużo lżejsze od poprzedników, ale zawierają więcej pigmentu. Dodatkowo mają filtry ochronne. Sprawdzają się do redukowania zaczerwienień skóry naczynkowej, trądzikowej lub z przebarwieniami.

Krem DD [Daily Defense]

Miks poprzedników wzbogacony o składniki przeciwzmarszczkowe i rozświetlające. Również zawierają filtr ochronne i przeznaczone są do zadań specjalnych. Zastępują podkład, krem nawilżający i kosmetyk o działaniu anti-age, stąd przeznaczenie głównie dla cery dojrzałej.

Krem EE [Extra Exfoliating]

Propozycja skupiona dużo bardziej na pielęgnacji niż upiększaniu. Przede wszystkim pielęgnuje i matuje cerę, a dopiero na drugim miejscu stawia krycie. Kremy tego rodzaju często wzbogacone są o puder bambusowy lub ekstrakt z alg morskich. Dobre rozwiązanie dla osób ze skórą mieszaną lub tłustą oraz dla tych, których zależy na delikatnym kryciu połączonym z pielęgnacją.

Czy wiesz, że?

Niebawem na rynku mogą pojawić się kremy o dwóch kolejnych oznaczeniach: FF do nawilżania i silnego działania przeciwzmarszczkowego oraz GG, czyli brązujący krem do twarzy.